Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

„Święty budżet”. Ścieżka w całości

piątek, 23 wrzesień 2016 16:38
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

„Ścieżka rowerowa na ul. Grzecznarowskiego będzie zrealizowana w całości, bo budżet obywatelski jest świętością” - zapowiada prezydent Radomia. Władze miasta twierdzą, że MZDiK źle oszacował koszty, stąd problemy.

 

Projekt ścieżki rowerowej, która biegnie od ronda na Ustroniu do ronda przy ul. Słowackiego wygrał w propozycjach do budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku. MZDIK wycenił koszty tej inwestycji na kwotę mniej więcej 600 tys. złotych. Sporządzony niedawno kosztorys inwestorski przekracza tę kwotę ponad dwukrotnie. - Odcinek, na który już został ogłoszony przetarg to 800 tys. złotych, a na kolejny odcinek, od ul. J. Kuronia do ronda przy ul. Słowackiego kosztorys inwestorski opiewa na kwotę 600 tys. złotych. Co daje nam łącznie kwotę 1 miliona 400 tys. złotych. Można oszacować, że ówczesny dyrektor MZDiK pomylił się o kwotę 800 tys. złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Pytanie, skąd tak duża pomyłka. Jak mówił w nowym, porannym programie TV Dami wiceprezydent Konrad Frysztak, władze miasta będą starały się ustalić, kto popełnił błąd. - Na razie jednoznacznie wiemy, że pismo podpisał ówczesny dyrektor MZDiK, Kamil Tkaczyk, ale zakładam, że to nie on wyceniał te prace. W tej chwili trwają poszukiwania pozostałych dokumentów, więc na razie nie chcę nic więcej powiedzieć – zastrzega Konrad Frysztak. Mimo, że projekt w budżecie obywatelskim dotyczył całego odcinka między rondami, ze względu na koszty MZDiK ogłosił przetarg tylko na fragment tej ścieżki. To wywołało falę niezadowolenia. Zwłaszcza pomysłodawców projektu i przyszłych użytkowników. W czwartek prezydent Radomia zapowiedział, że projekt zostanie zrealizowany w całości. - Cały ten projekt zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego, pomimo tego, że został niedoszacowany, ale to jest już kwestia mojej twardej rozmowy z przedstawicielami MZDiK. Myślę, że wyciągniemy wnioski na przyszłość – tłumaczy prezydent Radomia, Radosław Witkowski. Przetarg na drugi fragment ścieżki ogłoszony zostanie niebawem. Zdaniem Konrada Frysztaka, jest szansa, że inwestycja zostanie wykonana w tym roku. Brakującą część pieniędzy pokryją oszczędności uzyskane przy innych przetargach.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej