Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Autobusem na dowód rejestracyjny, ale...

czwartek, 22 wrzesień 2016 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś dzień bez samochodu. Właściciele pojazdów mogli dziś jeździć autobusami komunikacji miejskiej bez biletu, musieli mieć przy sobie dowód rejestracyjny. Ale pojawiły się w związku z tym kontrowersje.

 

W skrócie chodzi o to, że żeby jechać za darmo autobusem, trzeba było mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu. - W tym roku obowiązująca w Radomiu uchwała pozwala na poruszanie się autobusami osobom, które posiadają dowód rejestracyjny przy sobie. W każdym mieście jest inaczej. W Katowicach trzeba mieć dowód rejestracyjny na siebie i jeszcze dowód osobisty – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. W Radomiu także bez biletu mogła jechać tylko ta osoba, której nazwisko widniało w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Tymczasem zdarza się, że dany pojazd jest własnością nie jednej, a kilku osób, lub że właściciel pojazdu nie jest kierowcą, bo jeździ ktoś inny. Dodatkowo trzeba było mieć przy sobie także dowód osobisty. A kontrole były bardzo dokładne. Dlatego prezydent Radomia chce w przyszłym roku wprowadzić pewne zmiany. - Żeby uniknąć nadinterpretacji i nieścisłości w przyszłym roku wszyscy mieszkańcy Radomia będą korzystali z komunikacji publicznej bezpłatnie niezależnie od tego, czy będą właścicielami pojazdów czy nie. Żeby uniknąć takich problemów – zapowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski. Chodzi o dzień bez samochodu. Jak zapowiada prezydent, jeszcze w tym roku skieruje do Rady miejskiej projekt takiej uchwały.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej