Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Polska policja otrzyma pistolety z Radomia

czwartek, 22 wrzesień 2016 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Fabryka Broni w Radomiu dostarczy polskiej policji tysiąc sztuk pistoletów P99 Walther. Umowę na dostawę podpisano w czwartek w FB. Kwota kontraktu opiewa na ponad 1 milion 600 tysięcy złotych.

 

Pistolety P99 produkowane w Radomiu ceni sobie nie tylko polska Straż Graniczna, która jeszcze w tym roku otrzyma od Fabryki Broni półtora tysiąca sztuk tej broni. Od 2001 roku pistolety ma także polska policja. - Przede wszystkim patrzymy na jakość i na zadowolenie funkcjonariuszy z użytkowanej broni, czyli na komfort i jakość. To jest główna przesłanka dla nas przy rozstrzyganiu przetargów i zawieraniu kontraktów na dostawę sprzętu i uzbrojenia dla jednostek policji – mówi inspektor Małgorzata Borowik, dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji. Od 2001 roku na wyposażeniu policji znalazło się około 100 tysięcy pistoletów P99. Dziś w siedzibie Fabryki Broni została podpisana umowa na dostarczenie policji kolejnego tysiąca sztuk tej broni. Wartość kontraktu opiewa na ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Dla Fabryki Broni jest to w ostatnich dniach kolejna umowa na dostarczenie broni. Kilka dni temu w Inspektoracie Uzbrojenia została podpisana umowa na dostarczenie polskiej armii ponad 3 tysięcy sztuk karabinków Beryl. - Jest to broń, podobnie jak pistolety P99, która była do tej pory przetestowana przez polskie wojsko w wielu sytuacjach w kraju i zagranicą – mówi Adam Suliga, prezes Fabryki Broni w Radomiu. Wartość kontraktu w tym przypadku opiewa na kwotę ponad 19 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej