Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Najpierw hala, teraz boisko

czwartek, 22 wrzesień 2016 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 nie muszą już szukać miejsca do gry w piłkę, czy siatkówkę. Placówka ma własny, nowoczesny kompleks sportowy.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 posiada teraz nie tylko pełnowymiarową salę gimnastyczną, ale też nowoczesne terenowe obiekty sportowe. Tak wygląda boisko wielofunkcyjne, które właśnie oddano do użytku. - Możemy być dumni. Nasze władze zadbały, aby młodzież miała nowoczesny kompleks sportowy. Pięć lat temu oddano do użytku halę sportową, a teraz cieszymy się z boiska wielofunkcyjnego – podkreśla Marek Sternalski, dyrektor PSP nr 2. W radomskiej Dwójce nauczyciele pamiętali o urządzeniach do trenowania podstaw lekkiej atletyki. - Dysponujemy bieżnią o długości sześćdziesięciu metrów i skocznią – mówi Marek Sternalski. Projekt urządzeń terenowych uwzględniał te obiekty, co biorąc pod uwagę inne placówki, wcale nie było to takie oczywiste. Bo przy budowie wielu Orlików dawne bieżnie i skocznie w dal po prostu ulegały likwidacji. Natomiast w PSP nr 2 jest teraz nowa 60 – metrowa bieżnia i miejsce do skakania w dal. - To ważne, bo trochę zapominamy o lekkiej atletyce. Warto ją rozwijać szczególnie w czasie, kiedy wielką popularnością cieszą się gry komputerowe – zauważa Marek Sternalski. Budowa boiska wraz z bieżnią i skocznią kosztowała 320 tysięcy złotych. Pieniądze na realizację projektu pochodziły z budżetów gminy i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski „Elektronik" będzie miał nowe boisko

  Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, wreszcie będzie miał nowe boisko sportowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy to ponad 630 tysięcy złotych.

 • Boiska dla całej dzielnicy

  V Liceum Ogólnokształcące im Romualda Traugutta ma nowe obiekty sportowe. Dzięki nim gra w koszykówkę, czy piłkę nożną będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

 • Dotacje na szkolne boiska

  Przy trzech radomskich szkołach podstawowych powstaną nowoczesne boiska sportowe. Pieniądze na ich budowę pochodzą z budżetu Radomia i ze środków ministerstwa.

 • Kompleks już otwarty

  Rozpoczął się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. W tym roku dominować będzie kultura renesansu. Ale nie zabraknie też muzyki z innych wieków.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej