Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kto pokieruje MZDiK? Siedmiu chętnych

środa, 21 wrzesień 2016 17:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Siedem kandydatur wpłynęło na ogłoszony przez magistrat konkurs na dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. To drugi konkurs na to stanowisko. Pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia.

 

Ostatni dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, Kamil Tkaczyk został odwołany ze stanowiska przez władze miasta w październiku 2015 roku. Pełniącym obowiązki zarządcy tej instytucji jest od tego czasu Jacek Podsiadło, który wcześniej był zastępcą dyrektora do spraw dróg. Na przełomie roku pojawiła się informacja, że kierowanie MZDiK prezydent Radomia powierzy Andrzejowi Łuczyckiemu, co potwierdzał zresztą sam A. Łuczycki, ale nie władze miasta. Ostatecznie Andrzej Łuczycki nie zajął stanowiska. W styczniu magistrat ogłosił konkurs na dyrektora. - Pierwszy konkurs nie został rozstrzygnięty. Wpłynęły trzy oferty. Tylko jedna osoba została dopuszczona do drugiego etapu – przypomina Dagmara Gac z biura prasowego urzędu miejskiego. Wówczas nie udało się wyłonić dyrektora. Na początku września magistrat ogłosił kolejny konkurs. Tym razem chętnych na fotel dyrektora MZDiK jest więcej. Wpłynęło siedem ofert. - Kandydatury są weryfikowane pod względem formalnym. Potem komisja konkursowa zdecyduje, które osoby przejdą do II etapu i wezmą udział w teście lub rozmowie kwalifikacyjnej – informuje Dagmara Gac. Zgodnie z ogłoszeniem, kandydaci zainteresowani stanowiskiem muszą między innymi mieć 5-letni staż pracy, znać przepisy prawa budowlanego, zamówień publicznych czy finansów publicznych. Powinni wiedzieć jak pozyskiwać środki z Unii Europejskiej, a także umiejętnie rozwiązywać spory. Kandydat musi być także – jak czytamy w ogłoszeniu - odpowiedzialny, uczciwy, sumienny, odporny na stres, komunikatywny i kreatywny.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej