Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Jutro dzień bez samochodu. Komunikacja za darmo

środa, 21 wrzesień 2016 17:02
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

W czwartek, 22 września, właściciele samochodów osobowych będą mogli korzystać z radomskiej komunikacji miejskiej za darmo. Zamiast biletu pokażą dowód rejestracyjny. To „Europejski dzień bez samochodu”.

 

W czwartek wszyscy radomscy kierowcy, którzy mają zarejestrowane na siebie auta będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Władze miasta chcą zachęcić w ten sposób mieszkańców do pozostawienia samochodów na parkingach i w garażach i korzystania z transportu publicznego. - W ramach „Europejskiego dnia bez samochodu” mamy propozycję dla posiadaczy aut osobowych, aby skorzystali z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny swojego auta i okazać go przy ewentualnej kontroli – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDIK. Radomianie wolą podróż autem, bo jak twierdzą, jest to dużo wygodniejsza forma. Ale wielu kierowców deklaruje, że jutro skorzysta z oferty Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Jeżeli będę udawała się do centrum, to dlaczego nie. Moje dzieci lubią jeździć autobusami. Starsza córka bardziej lubi przejażdżki autobusem niż samochodem, więc jeżeli jutro będzie chciała to pewnie skorzystam – mówi nam jedna z mieszkanek Radomia. MZDiK zachęca tym bardziej, że w ostatnim czasie na ulice miasta wyjechało ponad 20 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 12. Są to pojazdy komfortowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring i gniazda USB. - Są to autobusy niskopodłogowe z wygodnymi siedzeniami, z klimatyzacją i monitoringiem. Już samo to zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej – przekonuje Dariusz Dębski. Jakość nowych autobusów dostrzegają także pasażerowie. - W tych nowych autobusach jest bardzo fajnie. Przede wszystkim w autobusach jest czysto i nie jest duszno. Bo w niektórych autobusach nie da się oddychać – mówi jedna z pasażerek. Radomskie autobusy pokonują ok. 9,5 miliona kilometrów i przewożą 42 miliony pasażerów w skali roku. Ale rośnie także liczba posiadaczy aut. W Radomiu jest już ponad 100 tysięcy zarejestrowanych samochodów.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej