Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Krajowa Mapa Zagrożeń działa na Mazowszu

wtorek, 20 wrzesień 2016 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy Mazowsza mogą od dziś korzystać z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pośrednictwem internetu mogą przekazywać policji informacje o niebezpiecznych zdarzeniach.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa testowana była w województwach pomorskim, podlaskim oraz na terenie Komendy Stołecznej Policji. W tej sprawie na Mazowszu przeprowadzono blisko 2,5 tysiące konsultacji, w których wzięło udział ponad 32 tysiące mieszkańców. - To jest bardzo ważny projekt, bo wychodzący naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Widać to po statystykach pilotażu – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już w województwach lubuskim i kujawsko-pomorskim. Od dziś dostępna jest także dla mieszkańców województwa mazowieckiego. - My startujemy. Zachęcam wszystkich mieszkańców Mazowsza i Radomia do tego, żeby z tej mapy korzystali. To jest bardzo dobra platforma wymiany informacji między mieszkańcami a policją – dodaje wicewojewoda. Mapa dostępna jest na stronie internetowej komendy mazowieckiej pod adresem www.kwp.radom.pl w zakładce „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. - Każdy indywidualnie będzie mógł się z nami komunikować poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na tej mapie. Dzięki temu każdy będzie mógł wskazać konkretne zagrożenie i przyporządkować go do konkretnego miejsca na mapie – wyjaśnia inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiego policji. Policja przypomina, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie, wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. - Dla mnie bardzo ważnym jest to, żeby zaktywizować społeczeństwo w działaniu poprawy bezpieczeństwa na Mazowszu – mówi inspektor Tomasz Michułka, komendant mazowiecki policji. Trzeba pamiętać, że na mapę zagrożeń nie można zgłosić przestępstwa lub wykroczenia. Takie zdarzenia trzeba zgłaszać osobiście, lub za pomocą numerów alarmowych 112 lub 997.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej