Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowe miejsca pracy w Pionkach

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 16:47
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Nawet 500 miejsc pracy czeka na mieszkańców Pionek i okolic. Na terenach dawnego Pronitu powstała hala zakładu produkcyjnego firmy QFG, zajmującego się przetwórstwem mięsnym.

 

Firma QFG to zakład produkujący żywność. Zaopatruje sklepy, restauracje i klientów detalicznych w gotowe mięsne mrożonki. Produkcja odbywa się w zakładzie w Pionkach i w Białobrzegach. Firma poszerza działalność i otwiera nową halę w Pionkach, na terenie dawnego Pronitu. Właściciele szukają pracowników. - Zapraszamy osoby poszukujące pracy. Dojeżdżają do nas także pracownicy ze Stanów, z Irlandii i z Anglii. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zapraszamy. Pracowników cały czas jest za mało – mówi Jarosław Krzyżanowski, prezes firmy QFG. Zakład do tej pory zatrudniał ok. 1000 osób. W nowo otwartej hali czeka kilkaset miejsc pracy. - O ile mi wiadomo, praca czeka na ponad 500 osób – mówi burmistrz Pionek, Romuald Zawodnik. Z inwestycji zadowolone są władze Pionek. Bo - jak zaznacza burmistrz - choć w Pionkach zarejestrowanych jest ponad 3,5 tysiąca bezrobotnych, to nie wszyscy są chętni do takiej pracy. Brakuje też pracowników wykwalifikowanych. Dlatego do Pionek przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców. - Zamierzamy wybudować osiedle na 300 mieszkań, sprowadzić tutaj 300 rodzin po to, żeby mieć pracowników. Miasto będzie miało wtedy nowych obywateli i będzie się rozwijało – tłumaczy burmistrz. Władze miasta planują wybudowanie bloków mieszkalnych dla pracowników, a inwestorzy postawienie kolejnego hotelu przyzakładowego. Hala produkcyjna ma prawie 8 tys. metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 120 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Szpital w Pionkach: na razie w siatce, ale jest zagrożenie

  Jesteśmy zadowoleni, bo oba nasze szpitale znalazły się w siatce. Ale szpital w Pionkach jest w niej warunkowo – mówi starosta radomski. Zdaniem starosty istnieje zagrożenie, że Pionki z tej siatki wypadną.

 • Szpitale w Iłży i Pionkach: komisja wybierała dyrektorów

  Sławomir Idzikowski został wybrany na kandydata na dyrektora szpitala w Pionkach. Na kandydata na dyrektora szpitala w Iłży trzeba jeszcze poczekać, bo żadna z osób nie uzyskała wymaganej większości głosów komisji.

 • Starosta radomski odwołał dyrektorów szpitali

  Starosta radomski odwołał Aleksandra Gawlika i Zbigniewa Deję z funkcji dyrektorów szpitali w Pionkach i Iłży. Decyzja – jak zapewnia rzecznik starostwa - jest pokłosiem złej sytuacji finansowej placówek i złego zarządzania.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej