Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Pytają o spółki, czyli kto od kogo pożycza

czwartek, 15 wrzesień 2016 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Czy Port Lotniczy Radom i MOSiR na bieżącą działalność pożyczają pieniądze od innych miejskich spółek? Takie podejrzenia mają poseł ugrupowania Kukiz'15 Robert Mordak i radny PiS Jan Maniak.

 

Poseł Robert Mordak i radny Jan Maniak nie chcą ujawnić od kogo mają informacje o pożyczkach między spółkami. Mówią tylko, że źródło tych informacji jest w Urzędzie Miejskim. - Dotarła do nas informacja, że spółka Wodociągi Miejskie pożyczyła kilkaset tysięcy złotych spółce MOSiR. Czy jest to prawda? Mamy taką informację, ale nie wiemy jaka to konkretnie jest kwota. Jeżeli MOSiR pożycza pieniądze od Wodociągów na bieżące utrzymanie, to jak MOSiR wybuduje halę? - pyta Jan Maniak, radny Prawa i Sprawiedliwości. Inny duet według radnego Jana Maniak tworzą spółki Radkom i Port Lotniczy Radom. - Z kolei Radkom pożycza pieniądze Portowi Lotniczemu. Firmy finansowane bezpośrednio przez mieszkańców finansują poprzez pożyczki inne spółki miejskie, które są niedochodowe – dodaje Jan Maniak. O pożyczki, o których mówili poseł Robert Mordak i radny Jan Maniak próbowaliśmy zapytać prezydenta Radosława Witkowskiego. Nie udało nam się z nim skontaktować.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej