Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Częściej odbiorą śmieci. Jest przetarg

wtorek, 07 kwiecień 2015 16:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Od czerwca śmieci w Radomiu będą odbierane częściej. Nadal jest też szansa na kolejne obniżenie opłat. To będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu.

 

Magistrat po raz kolejny poszukuje firm, które będą odbierać odpady od radomian. Umowy zawarte z dotychczasowymi wykonawcami kończą się i dlatego konieczne było ogłoszenie nowego przetargu. Już teraz wiadomo, że po zawarciu nowych umów śmieci od radomian będą odbierane częściej. Jak mówią władze miasta jest to efekt doświadczeń poprzednich dwóch lat. Mieszkańcy z niektórych dzielnic sygnalizowali, że odpady obierane są za rzadko. - Chcielibyśmy zwiększyć teraz częstotliwość. Wyciągami wnioski z doświadczeń z poprzednich lat – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

Wartość szacunkowa przetargu to około 15 milionów złotych. Miasto nadal będzie podzielone na 5 okręgów. Przetarg ma wyłonić odbiorców odpadów od mieszkańców z poszczególnych okręgów. To, na jaką kwotę zostaną podpisane nowe umowy ma wpływ na wysokość rachunków radomian. W lutym władze miasta zdecydowały o obniżce cen za wywóz nieczystości. - Jest teraz za wcześnie żeby mówić o opłatach ponoszonych przez mieszkańców. Tym bardziej, że kwota jaką magistrat będzie płacił wykonawcom jest jednym z elementów, które mają wpływ na rachunki radomian. Zobaczymy co zaproponują oferenci – mówi Rafał Czajkowski. - 2 lata temu mieliśmy korzystne oferty – mówi sekretarz.

Oferty od firm zainteresowanych wywozem nieczystości przyjmowane są do 15 maja. Nowe harmonogramy odbioru śmieci od radomian zostaną wprowadzone pod koniec maja lub w czerwcu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej