Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Prezydent Kielc ostrożnie o współpracy z Radomiem

środa, 14 wrzesień 2016 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski bardzo ostrożnie podchodzi do pomysłu bliższej współpracy radomskiego lotniska cywilnego z Kielcami. Nie widzi także głębszego sensu w zmianie nazwy portu lotniczego na Sadkowie.

W miniony poniedziałek goszczący w Radomiu przedstawiciele kieleckiego SLD, oraz szef SLD w Radomiu zapowiadali zgodnie, że będą lobbować na rzecz rozpoczęcia rozmów o współpracy między prezydentami obu miast. - Namawiamy do tego panów prezydentów. Ruch leży po ich stronie – mówi Marcin Chłodnicki, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kielcach. Tymczasem prezydent Kielc Wojciech Lubawski bardzo ostrożnie podchodzi do tematu. - Nie bardzo czuję swoją rolę tutaj. Ludzie jak chcą latać z Balic, czy z Okęcia to będą latać. Jak będą chcieli z Radomia, to polecą z Radomia – mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. Prezydent Lubawski nie widzi także głębszego sensu w zmianie nazwy portu w Radomiu na „Staropolski Port Lotniczy Radom-Kielce”. Zmianę nazwy zaproponowali świętokrzyscy przedsiębiorcy oraz niektórzy radni Kielc. - Odwołanie się do tradycji XIX-wiecznych może ma jakiś sens, nie wiem. Nie wiem czy przybędzie przez to pasażerów. Życzę tego i tyle mogę powiedzieć – dodaje prezydent Wojciech Lubawski. Tymczasem prezydent Radomia przychylnie odnosił się do ewentualnej, szerszej współpracy lotniska na Sadkowie i Kielc. - Mamy świadomość, że oferta Radomia i oferta Kielc to mogą być oferty komplementarne i nawzajem się uzupełniające – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Na początku tego tygodnia Radosław Witkowski zapowiadał kolejne rozmowy na temat ewentualnej współpracy z władzami Kielc. Ale na razie nie wiadomo czy i kiedy do tych rozmów dojdzie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej