Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Stypendia dla młodych i zdolnych

wtorek, 07 kwiecień 2015 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Za kilka dni ruszy nabór wniosków o przyznanie stypendiów fundacji Polish Orphans Charity. To stypendium dla młodych i zdolnych ludzi, którzy są w trudniejszej sytuacji materialnej.

 

20 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli niecałe 60 tysięcy złotych czeka na młodych i zdolnych radomian. Po raz dziewiąty fundacja Polish Orphans Charity przyzna w Radomiu stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Wnioski o te stypendia przyjmuje Urząd Miejski, a tegoroczny nabór będzie prowadzony od 15 kwietnia do 31 maja. Fundacja czeka na wnioski przede wszystkim od zdolnych sierot, ale też i od młodych niezamożnych. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Bardzo zwracamy uwagę na sytuację rodzinną tych dzieci. To jest dla nas najważniejsze – mówi Krzysztof Gajewski z Polish Orphans Charity. - Nie talent, bo po to są stypendia, żeby talent szlifować. One mają właśnie pomóc w rozwoju – dodaje Gajewski.

Dla jednego stypendysty przeznaczono tysiąc dolarów kanadyjskich. Ale młodzi nie otrzymują pieniędzy do ręki. - Za pieniądze kupowany jest sprzęt komputerowy, artykuły malarskie i inne pomoce, niezbędne do rozwoju danego talentu – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia, który od wielu lat zasiada w kapitule przyznającej wnioski.

Przykład z Radomia wzięły już Warszawa, Kielce i Katowice. W tych miastach fundacja także rozdaje stypendia dla młodych i zdolnych. Po raz pierwszy w tym roku takie grany zostaną rozdane w Kanadzie, w Toronto. - To dowód, że także świat może czasem się nauczyć od Radomia – mówi Krzysztof Gajewski.

W tym roku fundacja planuje przyznać dla młodych radomian około 10 stypendiów. Wnioski są dostępne między innymi na stronie internetowej Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypendia Polish Orphans Charity już po raz ostatni

  Do 30 czerwca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium fundacji Polish Orphans Charity. Będzie to ostatnia edycja stypendiów bowiem fundacja Polish Orphans Charity kończy w tym roku działalność w Polsce

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Ponad 2700 złotych stypendium. Można składać wnioski

  Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium fundacji Polish Orphans Charity. To stypendium artystyczne przyznawane dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudniejszej sytuacji rodzinnej.

 • 10 lat Polish Orphans Charity

  Trwają obchody jubileuszu fundacji Polish Orphans Charity. W szkole muzycznej odbył się koncert stypendystów fundacji. Otwarta została tam także wystawa stypendystów. Dziś natomiast Radom odwiedził Ambasador Kanady.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej