Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Magistrat wciąż wypłaca stypendia

czwartek, 08 wrzesień 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Stypendia dla sportowców wciąż są wypłacane - zapewnia prezydent Radomia. Magistrat otrzymał już pisemne uzasadnienie wyroku sądu uznającego uchwałę stypendialną za niezgodną z prawem. Na razie urzędnicy analizują sytuację.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał uchwałę Rady Miejskiej, na mocy której od 2007 roku sportowcy otrzymują stypendia, za niezgodną z prawem. Uchwałę zaskarżył Prokurator Rejonowy w Radomiu. W uzasadnieniu wyroku sąd argumentuje, że fakt, iż na mocy radomskiej uchwały stypendia może uzyskać jedynie osoba należąca do klubu sportowego są niezgodne z prawem. Pozbawienie tego przywileju tzw. osoby niestowarzyszone sąd uznał za naruszenie Konstytucji. W uzasadnieniu wyroku są też zapisy wskazujące na naruszenie przepisów ujętych w Ustawie o Sporcie. - Powołałem już zespół prawników, która bada całą sytuację. Na razie za wcześnie na decyzję, czu odwołamy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego – mów Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rada Miejska odwoła się od decyzji sądu wojewódzkiego do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ale magistrat przygotowuje też nową uchwałę. I to nie tylko z uwagi na wyrok sądu. Urzędnicy chcą m.in. zmienić wysokość niektórych świadczeń. Jak sprawdziliśmy w magistracie, stypendia cały czas są wypłacane. Bo wyrok nie jest jeszcze prawomocny. - Świadczenia dla stypendystów cały czas są wypłacane – zapewnia Radosław Witkowski. Największą dotację gminy na stypendia otrzymują kluby Rosa i Czarni. W obu przypadkach dotacja wynosi milion złotych w skali roku.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej