Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Jest zgoda na wydłużenia pasa startowego

wtorek, 06 wrzesień 2016 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Spółka Port Lotniczy Radom może przystąpić do przebudowy i wydłużenia pasa startowego na lotnisku na Sadkowie. Zgodę wydał wojewoda mazowiecki.

 

Spółka Port Lotniczy Radom ma już pozwolenie na rozbudowę płyty postojowej dla samolotów. Teraz spółka otrzymała zgodę od wojewody mazowieckiego na przebudowę i wydłużenie pasa startowego do 2,5 kilometra długości. - Jest to długo wyczekiwana inwestycja. Mam nadzieję, że Port Lotniczy Radom i miasto jak najszybciej rozpoczną tę budowę – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Decyzja wojewody dotyczy nie tylko wydłużenia pasa startowego. - Przedmiot inwestycji dotyczy także światłopodejścia kategorii I i budowy ILS kategorii I – wyjaśnia wicewojewoda Artu Standowicz. Pod koniec sierpnia radomscy radni zgodzili się przekazać spółce Port Lotniczy Radom – nieodpłatnie – część nieruchomości Skarbu Państwa przy ulicy Skaryszewskiej o powierzchni ponad 23 hektarów. Spółka na tym terenie planuje budowę płyty do odladzania samolotów, hangarów i wieży kontroli lotów. - Musimy mieć te tereny, żeby móc procedować pozwolenia na budowę tych obiektów – mówi Dorota Sidorko prezes spółki Port Lotniczy Radom. Ale dziś trudno powiedzieć kiedy spółka mogłaby rozpocząć realizację inwestycji. Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego w Radomiu na pytanie o termin, odpowiada niezmiennie. - W zależności od tego, kiedy pozyskamy inwestora i kiedy będziemy mieć pieniądze na tę inwestycje. Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatrywał jeszcze jeden wniosek spółki Port Lotniczy, dotyczący rozbudowy na lotnisku sieci ciepłowniczych, kanalizacyjnych i energetycznych. Ale w kwietniu - na wniosek spółki - postępowanie zostało zawieszone.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej