Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Park Michałów za trzy lata?

wtorek, 06 wrzesień 2016 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Magistrat ma już koncepcję zagospodarowania parku na Michałowie. Zapoznali się z nią mieszkańcy osiedla. Pytania można składać do niedzieli.

 

Skoro jest koncepcja zagospodarowania terenu, to można już było rozpocząć konsultacje społeczne. Punkt informacyjny w pobliżu parku odwiedziło w poniedziałkowe popołudnie ponad sto osób – zapewniają przedstawicielki magistratu. Natomiast wieczorem w Publicznym Gimnazjum nr 8 z mieszkańcami Radomia spotkali się wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak i projektanci. - Czas na składanie pytań wyznaczamy do popołudnia w niedzielę. Tak aby urzędnicy w kancelarii prezydenta mogli przygotować raport z konsultacji – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. - Chcemy jak najszybciej przekazać raport projektantom. Zamierzamy w tym roku posiadać projekt i uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. Przygotowany projekt przewiduje m.in. budowę oczka wodnego, górki saneczkowej, czy siłowni terenowej. Wszystkie chodniki będą wymienione, powstaną też nowe alejki. Park zyska oświetlenie. W planie jest również dosadzenie drzew i krzewów. - Będzie to bardzo atrakcyjne miejsce. I do zabawy, aktywnego spędzenia czasu, i do odpoczynku – zapewnia Marta Michalska-Wilk, radna Rady Miejskiej. - Michałów nie ma takiego miejsca. Bardzo go potrzebuje i dlatego to znakomita wiadomość, że Urząd Miejski przystąpił do realizacji tej inwestycji. Teren potocznie nazywany parkiem na Michałowie, znajdujący się między pętlą autobusową, a ulicą Łokietka, należał do Spółdzielni Mieszkaniowej Michałów. Ale kilka miesięcy temu spółdzielnia przekazała teren gminie. I wtedy magistrat mógł ogłosić przetarg na projekt parku. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Na razie trudno mówić o kosztach, ale magistrat zapewnia, że nie będzie to wielkie obciążenie dla budżetu gminy. - Inwestycja, zaplanowana na trzy lata powinna bez trudu zmieścić się budżecie miasta – przewiduje Konrad Frysztak. Obecnie w Radomiu jest dziesięć parków. Teren na Michalowie byłby jedenastym takim obiektem. Oficjalnie status parku nadaje uchwałą Rada Miejska.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej