Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Nowa akcja policji

sobota, 03 wrzesień 2016 14:55
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Od 4 września rusza nowa akcja mazowieckiej drogówki „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Policjanci apelują do kierowców i pouczają pieszych. Wszystko po to, by było bezpieczniej.

 

Od początku roku doszło do blisko 200 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Najczęściej były to potrącenia w rejonach przejść. Zginęło 14 osób. Stąd nowa akcja policji. Tym razem pod hasłem: „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu inauguruje akcję adresowaną do kierujących pojazdami pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na zebrach.”. Jest to nowatorski projekt, mający na celu zwrócenie kierowcom uwagi na bezpieczeństwo w obrębie przejść dla pieszych – mówi Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Radomiu. Będą akcje edukacyjne dla najmłodszych, oraz wykłady dla kierowców. Nowy projekt policji rusza w niedzielę w Płocku. 5 września kampania zostanie zainaugurowana w Radomiu. W poniedziałek policjanci mazowieckiej „drogówki” odwiedzą szkoły. Impreza edukacyjna odbędzie się na terenie PSP nr 34 od godziny 9.30. - Przeprowadzane będą happeningi z udziałem dzieci i młodzieży, zachęcające kierujących pojazdami do zmiany postawy – dodają organizatorzy akcji. Oprócz akcji edukacyjnych i happeningów policja zapowiada więcej patroli w okolicach przejść dla pieszych.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej