Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Wypadki w wakacje. Policja podsumowuje

czwartek, 01 wrzesień 2016 17:30
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Wakacje dobiegły końca. Nie dla wszystkich był to czas beztroskiego wypoczynku. Zginęło około 100 osób. Na drogach, nad wodą...Mazowiecka policja podsumowuje minione dwa miesiące.

 

Ponad 80 osób zginęło podczas tegorocznych wakacji na mazowieckich drogach. Niestety, w okresie letnim dochodzi też do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Choć wakacje się skończyły, to ładna pogoda nadal zachęca do podróży jednośladem. Dlatego policja cały czas apeluje o ostrożność. - Powinniśmy zwracać uwagę na inne osoby będące uczestnikami ruchu drogowego. Nie powinniśmy czuć się „królem na drodze”, tylko pamiętać o tym, że na tej drodze nie jesteśmy sami i uważać na rowerzystów – mówi podinspektor Stanisław Popiel z wydziału ruchu drogowego KWP w Radomiu. Bo od początku roku w regionie doszło do ponad 200 wypadków z udziałem rowerzystów. Zginęły 24 osoby. Wakacje to także czas wypoczynku nad wodą. Niestety, nie dla wszystkich był to szczęśliwy czas. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie powiatu radomskiego doszło do blisko 20 utonięć. Przyczyny - niezmienne od lat: brawura i spożywanie alkoholu nad wodą. Choć – jak zaznacza policja – te wakacje przyniosły mniej tragicznych zdarzeń niż poprzednie. - Podczas tegorocznych wakacji na terenie garnizonu mazowieckiego utonęło o 30% osób mniej, czyli 19 osób. W Radomiu i okolicach utonęły 2 osoby – informuje z-ca naczelnika wydziału prewencji KWP w Radomiu Agnieszka Guza. Każdego roku w regionie przybywa tak zwanych czarnych punktów wodnych. Obecnie jest ich około 100. W miejscach oznaczonych tablicami „Czarny punkt” nie doszło w te wakacje do żadnego wypadku.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej