Dzisiaj jest: 30 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Kewin K. pozostanie w areszcie

czwartek, 01 wrzesień 2016 17:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Kewin K, podejrzewany o spowodowanie wypadku w Wierzbicy, w którym zginęły 3 osoby, pozostanie w areszcie tymczasowym. Sąd Okręgowy nie uwzględnił wniosku obrońcy Kewina K. o uchylenie aresztu.

 

Przypomnijmy. Do wypadku doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia w Wierzbicy. W wyniku zderzenia samochodów osobowych mercedesa i mazdy, śmierć poniosły 3 osoby jadące mazdą. Sprawcą wypadku był najprawdopodobniej kierujący bez uprawnień mercedesem 19-letni Kewin K., który także uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku dniach został zatrzymany przez policję. Prokuratura postawiła Kewinowi K. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Decyzją sądu 19-latek został aresztowany na 3 miesiące. Obrońca Kewina K. złożył wniosek o uchylenie aresztu tymczasowego. - Sąd Okręgowy utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie sądu I instancji. W ocenie Sądu Okręgowego zgromadzony do tej pory materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnił, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. Dlatego wypełniona jest przesłanka ogólna zastosowania środka zapobiegawczego w formie aresztu tymczasowego. Ponadto zdaniem Sądu Okręgowego istnieje ryzyko utrudniania postępowania przez podejrzanego – mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu. Kewinowi K. grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Groźny wypadek na E7

  3 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rani na drodze E7. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej