Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nagrody dla zdolnych ze „skórzanki”

poniedziałek, 06 kwiecień 2015 12:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług ma teraz wyjątkowo dobry czas. To czas sukcesów. To nie tylko – tradycyjny już – Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Mody w Poznaniu, ale i inne wygrane w ogólnopolskich konkursach.

„Kontrastowy dialog” - tak nazywa się kolekcja trzech kreacji. Biało-czarne stroje inspirowane modą lat 60. zostały wzbogacone o popularne współcześnie akcenty, czyli frędzle. Kolekcję zaprojektowała uczennica Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

- Jest to dialog zarówno koloru: czerni i bieli, jak i faktur, czyli materiałów zużytych do uszycia sukienek – opowiada Agata Bandera, projektantka.

Ten dialog został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Mody w Poznaniu. Uzupełnieniem czarno-białych strojów są także czarno-białe torebki. Pochodzą z kolekcji „Bombka”, a zaprojektowała je także uczennica Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych. Torebki są dedykowane dla pań z charakterem. - To kolekcja dla odważnych kobiet – uśmiecha się

projektantka Dominika Nowocień.

Dla kobiet odważnych, dla miłośniczek strojów z lat 20. swoją kolekcję projektowała Marta Wójcik. Jej projekt został doceniony z kolei na Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubioru „100 lat w modzie”. Marta zdobyła pierwszą nagrodę. - To daje dużą satysfakcję. Pokonałam 27 innych uczestników z całego kraju. Jadąc na ten konkurs byłam przekonana, że zobaczę mój projekt, nie liczyłam na wygraną. To pierwsze miejsce dodało mi skrzydeł – opowiada Marta Wójcik.

I zmieniło plany na przyszłość. Bo Marta wcześniej nie myślała o tym, żeby w przyszłości zawodowo zająć się projektowaniem. Teraz poważnie się nad tym zastanawia. Za to Agata od dawna już wie, że chce się związać z branżą mody i liczy, że nagrodzony „Kontrastowy dialog” ułatwi jej to. Ale do tych sukcesów uczniowie nie doszli sami. Pomagali nauczyciele. Wszyscy ciężko pracowali. - Sukcesy są uwieńczone ciężką pracą i to już od września. Wiedzieliśmy, że będziemy zgłaszać naszych uczniów do konkursów – mówi Ewa Figura, zastępca kierownika warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

A nagrody uczniowie tej szkoły zdobyli w ostatnim czasie nie tylko w Poznaniu i w konkursie „100 lat mody”, ale także w konkursie „Igłą malowane”, który jest organizowany w Gorzowie Wielkopolskim i w radomskim, ogólnopolskim konkursie „Kreatywny fryzjer”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Otwarcie nowej szkoły w Bielisze

  W Bielisze w gminie Zakrzew oddano do użytku nową szkołę podstawową. Budowa trwała około 3 lat. Inwestycja kosztowała blisko 11 milionów złotych. Jak mówi dyrektor nowej szkoły, w Bielisze dokonał się skok cywilizacyjny.

 • 150 lat szkoły w Kozłowie

  Nieczęsto zdarza się taki jubileusz, zwłaszcza w niewielkiej miejscowości. Szkoła w Kozłowie obchodzi 150 rocznicę istnienia. Uroczystość połączona została z obchodami roku Kościuszkowskiego.

 • Początek roku w radomskich szkołach

  Z mieszanymi emocjami rozpoczęli dziś w Radomiu uczniowie nowy rok szkolny. Ten rok to rok zmian i nowości. I nie chodzi tu tylko o nowe obiekty w radomskich szkołach, ale i o innowacje w kształceniu.

 • Władze miasta gotowe na nowy rok szkolny

  Wszystkie trzylatki będą miały zapewnione miejsca w przedszkolach – informowały dziś władze miasta na specjalnej konferencji poświęconej edukacji. Prezydent i jego zastępcy – jak dodają – są gotowi na nowy rok szkolny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej