Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Więcej patroli przy szkołach

środa, 31 sierpień 2016 16:55
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Od 1 września będzie więcej patroli w okolicach szkół. Policjanci z mazowieckiej „drogówki” będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci, powracających z wakacji do szkolnych ławek.

 

Wakacje dobiegły końca. Co za tym idzie, wzrasta natężenie ruchu wokół szkół. Dlatego właśnie w okolice szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych od września policja zamierza skierować więcej patroli. - Od czwartku, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, policjanci będą kontrolowali oznakowanie w rejonach szkół - mówi st sierż. Aleksandra Calik z KWP w Radomiu. Policjanci będą sprawdzać kierowców i pojazdy, którymi dzieci dowożone są do szkół. Chodzi m.in. o autobusy szkolne. - Szczególną uwagę będziemy zwracali na stan techniczny pojazdów dowożących dzieci do szkół. Kontrolowany będzie stan trzeźwości kierujących i przede wszystkim prawidłowy sposób przewożenia dzieci – dodaje rzeczniczka mazowieckiej „drogówki”. Funkcjonariusze będą prowadzić także akcje edukacyjne dla najmłodszych. Chcą przypominać dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, sposobach prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych czy wskazywać na inne sytuacje mogące stwarzać zagrożenie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej