Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Gotowi na nowy rok szkolny

wtorek, 30 sierpień 2016 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Przed nowym rokiem szkolnym Urząd Miejski skontrolował realizację inwestycji w oświacie. W ponad 90% przedszkoli i szkół budowy i remonty już się zakończyły.

 

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego podczas kontroli stanu realizacji inwestycji i remontów w radomskich placówkach oświatowych zwracał uwagę na kilka kwestii. - To przede wszystkim zakończenie prac, odbiory techniczne. Musimy posiadać odpowiednie dokumenty dopuszczające dany obiekt do użytkowania – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Jedną z ważniejszych inwestycji szkolnych była budowa nowego segmentu przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego. Budynek jest już gotowy. - Oddaliśmy nowy segment dydaktyczny dla dzieci młodszych w szkole nr 21 na Południu. Wybudowaliśmy nową salę gimnastyczną przy szkole nr 29 – wylicza Eugeniusz Kaczmarek. W większości placówek dobiegły także końca remonty i budowy boisk wielofunkcyjnych. - Dokonaliśmy wymiany instalacji elektrycznej w liceum im. Marii Konopnickiej. Przy szkołach powstały nowe boiska sportowe, między innymi przy szkołach numer 26, 13 i 2 na Borkach. W końcowej fazie budowy jest boisko przy liceum imienia Traugutta – mówi Eugeniusz Kaczmarek. imienia Traugutta. W kilku placówkach remonty potrwają jeszcze do października. Natomiast dopiero w połowie przyszłego roku zakończy się budowa nowej hali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 33 przy ulicy Kolberga. Szkoła wzbogaci się nie tylko o nową halę sportową. Powstanie także nowa stołówka oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej. Inwestycję realizuje firma Agro-Bud ze Starachowic, który wygrał przetarg ogłoszony przez miasto. Koszt inwestycji to ponad 5,5 miliona złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Reforma edukacji w Radomiu kosztuje. Sporo

  Żeby przystosować radomską oświatę do reformy edukacji konieczne było przeprowadzenie remontów w szkołach. Dla gminy to dodatkowe, ale nie jedyne koszty. Dochodzą do tego wydatki związane np. z odprawami dla nauczycieli, którzy muszą odejść z pracy.

 • Powiat remontuje drogi. W tym roku większy zakres prac

  Blisko 20 km dróg wyremontuje w tym roku starostwo powiatowe. Na wielu inwestycjach prace już trwają, dla kilku powstaje dokumentacja. Łącznie z budżetu starostwa na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł.

 • Radomskie fontanny ponownie działają

  Fontanny u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha zostały uruchomione po awarii, do której doszło kilka miesięcy temu. Uszkodzeniu uległa część pomp i dysz. Usterki zostały usunięte w ramach gwarancji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej