Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Port Lotniczy otrzymał dodatkowe tereny pod inwestycje

poniedziałek, 29 sierpień 2016 18:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Miasto przekazało nieodpłatnie Portowi Lotniczemu 23 hektary terenów przy ulicy Skaryszewskiej. Spółka planuje tam budowę miejsca do odladzania samolotów, hangarów i wieży kontroli lotów.

 

Treny, które podczas sesji Rady Miejskiej zgodzili się przekazać spółce Port Lotniczy Radom radni są potrzebne, żeby spółka mogła starć się o pozwolenia na budowę. - One są przewidziane pod wieżę kontroli lotów, hangary i płytę do odladzania samolotów – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Przekazane tereny obejmują obszar ponad 23 hektarów. Trudno dziś powiedzieć, kiedy Port Lotniczy mógłby zacząć realizację tych inwestycji. - To zależy od tego, kiedy pozyskamy inwestora i kiedy będziemy mieć pieniądze na te inwestycje. Płyta do odladzania jest nam potrzebna choćby ze względów operacyjnych – mówi Dorota Sidorko. Miasto samo nie podoła w sfinansowaniu budowy płyty, hangaru i wieży. - Wieża kontroli lotów być może to będzie nasza inwestycja, a być może Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Trudno jest mi dziś to powiedzieć – mówi Dorota Sidorko. Spółka Port Lotniczy Radom już ma pozwolenie na rozbudowę płyty postojowej dla samolotów. Ale nie ma pieniędzy. W tym tygodniu wojewoda mazowiecki ma wydać zgodę na przedłużenie o 500 metrów pasa startowego na lotnisku na Sadkowie. Ta inwestycja także nie rozpocznie się, dopóki spółka nie będzie dysponowała odpowiednimi funduszami.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej