Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

poniedziałek, 29 sierpień 2016 17:35
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

38 wypadków, 9 ofiar śmiertelnych – to bilans zdarzeń, do których doszło na drogach Mazowsza w ostatni weekend wakacji. Policja zatrzymała 93 nietrzeźwych kierowców.

 

Tak jak spodziewali się policjanci mazowieckiej drogówki, ruch na ulicach w ostatni weekend wakacji był wzmożony. Dlatego, jak co roku, na drogach można było zauważyć więcej policyjnych patroli. Ponad 3 tys. funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem osób, które wracały do domów z wakacyjnych urlopów. Policja sprawdzała, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z dozwoloną prędkością. Kontrolowany był także stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny ich pojazdów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa i odpowiednie przewożenie dzieci w fotelikach. Pomimo to, na drogach województwa mazowieckiego doszło do ponad 30 zdarzeń drogowych. - W sumie odnotowaliśmy 38 zdarzeń drogowych, czyli wypadków, w których 38 osób zostało rannych, a 9 spośród nich poniosło śmierć – mówi st. sierż. Aleksandra Calik z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Niestety, znów nie brakowało nietrzeźwych kierowców. Jak zaznaczają policjanci z wydziału ruchu drogowego, liczba osób kierujących w takim stanie wciąż wzrasta. - Policjanci podczas kontroli ujawnili 93 kierujących pod wpływem alkoholu. Z jednej strony cieszymy się, że możemy nadal eliminować takie przypadki, ponieważ tacy kierowcy stwarzają największe zagrożenie na drodze. Ale z drugiej strony tak duża ilość nietrzeźwych kierujących nadal bardzo nas niepokoi – dodaje rzecznika mazowieckiej „drogówki'. W samym Radomiu doszło do prawie 30 kolizji i 5 wypadków. Jeden z wypadków ze skutkiem śmiertelnym miał miejsce w Błędowie koło Wierzbicy. 29-letni kierowca audi z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej