Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Jazz i tradycja, czyli muzyka w centrum Radomia

poniedziałek, 29 sierpień 2016 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Rytm i melodia, czyli jazz tradycyjny. Na czym polega mogli przekonać się radomianie. Bo w centrum miasta spotkała się grupa muzyków i grając przemaszerowała ulicą Żeromskiego.

 

Zanim rozpoczął się przemarsz trzeba było jeszcze dostroić banjo i trochę porozmawiać. Na przykład o tym co zagrać na ulicy. Wszystko oczywiście na luzie. Bo o zabawę przecież chodzi. Na naszą prośbę prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego dał próbkę melodii z repertuaru Louisa Armstronga. Większość muzyków to członkowie zespołu Leliwa Jazz Band z Tarnowa. Ważną rolę w sekcji rytmicznej odgrywał oczywiście Roman Bartnicki, który nie rozstawał się ze swoim suzafonem. - W tym składzie gramy od 20 lat – mówi Roman Bartnicki z Leliwy. Przemarsz był zapowiedzią dwudniowego festiwalu jazzu tradycyjnego. - I to takiego pięknego, bo grać potrafimy – śmieje się Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski, prezes PSJT. Najpierw jednak muzycy zagrali dwa „kawałki” w centrum Radomia. - Nawiązujemy do muzyki Louisa Armstronga – zaznacza Roman Bartnicki. - Z czasów jego najlepszych występów. Festiwal odbył się w Wielogórze, ale były też koncerty w Radomiu. Impreza miała charakter międzynarodowy. - Mamy Anglika, są Ukraińcy, Niemcy i oczywiście Polacy – zapowiada Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski. Przemarsz nie trwał długo. Ale muzycy mają nadzieję, że w pamięci radomian jazz tradycyjny pozostanie na... długo.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Jazz i M5 na jubileusz

  Koncert zespołu Poziom Prywatny zakończył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Dzień później swoje prace zaprezentowali członkowie grupy M5. Obie imprezy odbyły się w ramach obchodów jubileuszu Łaźni.

 • Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy.

  Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Był to jednocześnie pierwszy punkt programu obchodów 30 – lecia działalności Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej