Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Co nowego w radomskich szkołach?

piątek, 26 sierpień 2016 14:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 8 milionów złotych wydał magistrat na remonty i inne inwestycje w placówkach oświatowych. Łącznie takie zadania realizowane były w 20 placówkach. Większość prac już udało się zakończyć.

Uczniów radomskich szkół po powrocie z wakacji czeka sporo niespodzianek. Podczas ich nieobecności w wielu obiektach trwały remonty i prace modernizacyjne. Większość z nich już udało się zakończyć, część będzie gotowa w październiku. Nowy segment wybudowano przy ul. Kilińskiego w VI LO im. Jana Kochanowskiego. Będą tu nowe sale lekcyjne i laboratoria. Dzięki temu szkoła będzie mogła przyjąć więcej uczniów. Przy V LO im. Romualda Traugutta powstaje nowe boisko. - Oprócz tego powstanie również bieżnia o długości 50 metrów i boisko do piłki plażowej. Ta szkoła słynie z tradycji siatkarskich, stąd wniosek dyrekcji i nauczycieli wf-u o wybudowanie takiego boiska – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Poza tym zostanie także uporządkowany i zagospodarowany teren wokół szkoły. Przy budynku powstaną miejsca do parkowania rowerów. Przybędzie także zieleni. Jak podkreśla prezydent Konrad Frysztak, w kosztach projektu partycypowała rada rodziców i dyrekcja szkoły. - Zapowiada się, że w nowym roku szkolnym będziemy mogli korzystać ze wspaniałego obiektu. Wszyscy ten obiekt witamy z radością. Każdy nowy chodnik, każdy nowy element w naszej szkole bardzo cieszy – mówi Elżbieta Bartkiewicz, dyrektor V LO im. Romualda Tragutta. Miasto pozyskało na tę inwestycję 180 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu. Całkowita wartość inwestycji to ponad 550 tysięcy złotych. Boiska wielofunkcyjne wybudowano także przy PSP 2, PPS 12 i PSP 26. Te trzy projekty dofinansował Urząd Marszałkowski na kwotę ponad 350 tysięcy złotych. - Z dużych inwestycji zakończyliśmy te na ul. Ceglanej, na ul. Kilińskiego, na ul. Trojańskiej. Robiliśmy także remonty w szkołach. Remonty, które mają powiększyć bazę chociażby dla przedszkolaków w oddziałach przedszkolnych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. W tegorocznym budżecie zaplanowano remonty lub prace projektowe w ponad 20 placówkach oświatowych. Większość, już udało się zrealizować. Całkowity koszt remontu placówek to nieco ponad 8 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej