Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Zmiany w oświacie

czwartek, 25 sierpień 2016 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

W roku szkolnym 2015/ 2016 odbyło się 21 konkursów na dyrektorów szkół. Rozstrzygniętych zostało 14 z nich. 7 kandydatów wyznaczy osobiście prezydent Radosław Witkowski.

W minionym roku szkolnym odbyło się 21 konkursów na stanowiska dyrektorów szkół publicznych i placówek oświatowych. Rozstrzygniętych zostało 14 z nich. - W ośmiu placówkach zostają dyrektorzy, którzy dotychczas pełnili tę funkcję. W sześciu placówkach to będą nowe osoby – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta. Nowi dyrektorzy obejmą stanowiska w PP 24, PG 2, Bursie Szkolnej nr 1, Ogródku Jordanowskim, w Zespole Szkół Ekonomicznych i PSP 4. W siedmiu placówkach oświatowych komisja konkursowa nie rozstrzygnęła konkursów. - W takiej sytuacji decyzja kto będzie tam sprawował funkcje dyrektora należy do prezydenta. W tych siedmiu przypadkach pan prezydent już tę decyzję podjął. Dobrym zwyczajem jest, że to rady pedagogiczne najpierw poznają nazwiska dyrektorów – mówi Mateusz Tyczyński.

Dlatego na razie magistrat tych nazwisk nie podaje. Wskazane przez prezydenta osoby będą pełniły funkcje dyrektorów w szkołach podstawowych numer 3, 6, 28, 33, gimnazjum numer 12, ZSO nr 7 i w Centrum Kształcenia Praktycznego. Zmian na stanowiskach dyrektorów nie będzie w szkołach podstawowych numer 2, 13 i 32, w gimnazjach numer 3, 11 i 13 oraz „Agrotechniku” i w Bursie Szkolnej nr 3. W ubiegłym tygodniu odbył się także konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Komisja konkursowa wyłoniła kandydata, ale jeszcze nie został on zatwierdzony przez organ prowadzący.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej