Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kto dokończy bajkę L. Kołakowskiego?

sobota, 04 kwiecień 2015 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

„Jackowi przyśniła się ośmiornica”. Tak zaczyna się bajka profesora Leszka Kołakowskiego. Bajka nie została jednak dokończona. Dlatego córka profesora i Resursa Obywatelska ogłaszają konkurs.

Od kilku już lat radomska Resursa Obywatelska organizuje festiwal filozofii „Okna” imienia radomianina, profesora Leszka Kołakowskiego. Pracownicy Resursy pozostają w stałym kontakcie z rodziną profesora. Ostatnio córka Leszka Kołakowskiego poinformowała placówkę o bardzo ciekawym znalezisku. - Jakiś czas temu, porządkując papiery po ojcu rodzina natrafiła na rękopis bajki zatytułowanej „Ośmiornica” napisanej prawdopodobnie na początku lat 60. przez profesora. Tytuł bajki to „Ośmiornica” - opowiada Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej w Radomiu. - Razem z panią Agnieszką, córką profesora zdecydowaliśmy się ogłosić konkurs literacki na dokończenie tej bajki, a także na ilustrację do utworu – dodaje. W konkursach mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów. Tekst zakończenia bajki nie może przekraczać trzech stron, a okładka powinna być tak skomponowana, żeby stanowiła odpowiedni motyw do bajki „Ośmiornica”. - Główną nagrodą dla osoby, która napisze najlepsze zakończenie jest publikacja łącznie z nazwiskiem Leszka Kołakowskiego. Tak samo będzie z ilustracją – mówi Marcin Kępa. Prace konkursowe są przyjmowane do 8 maja. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas festiwalu filozofii „Okna”, czyli pod koniec maja. Zarówno tekst bajki, jak i wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Resursy Obywatelskiej.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • 10 „Ślad” rozpoczęty

  Pokaz filmu dokumentalnego „Książę i dybuk” otworzył 10 Spotkania z Kulturą Żydowską Ślad. Obraz przypomina postać słynnego filmowca i reżysera Michała Waszyńskiego.

 • Zespół z Poniatowej najlepszy w kolędowaniu

  W Resursie Obywatelskiej odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Najwięcej braw zebrał dziecięcy zespół z Poniatowej.

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej