Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Air Show w 2017 czy 2018 roku?

sobota, 20 sierpień 2016 11:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Zgodnie z dwuletnim cyklem, Air Show powinno odbyć się w 2017 roku. Ale z kręgów wojskowych płyną informacje, że najbliższa edycja Air Show może odbyć się dopiero w 2018 roku.

 

W sprawie terminu kolejnego Air Show prezydent Radomia Radosław Witkowski poprosił o spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Prośba do MON wpłynęła w czerwcu. Na razie prezydent Radomia nie otrzymał odpowiedzi. - Rozumiemy, że MON ma bardzo dużo obowiązków. Mamy jednak nadzieję, że rozmowy zakończą się pomyślną dla nas konkluzją. Podobne nadzieje żywimy co do rozmów z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, która za organizacje pokazów lotniczych odpowiada – mówi Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia. Do tej pory na lotnisku na Sadkowie odbyło się 10 edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych. - Air Show to znak rozpoznawczy Radomia. Na tę imprezę przyjeżdżają setki tysięcy ludzi. Oni oczywiście zostawiają w Radomiu pieniądze ale i wywożą od nas piękne wspomnienia – dodaje Mateusz Tyczyński. Mimo kojarzenia Radomia z Air Show i Air Show z Radomiem, olbrzymiemu doświadczeniu w organizacji tego typu imprez, nigdy władzom Radomia nie udało się stworzyć radomskiej marki Air Show. Temu pomysłowi sprzeciwiała się i sprzeciwia strona wojskowa. Czy najbliższa edycja Air Show odbędzie się 2017 roku i czy w Radomiu ? Trudno powiedzieć. Według Wojciecha Skurkiewicza, posła Prawa i Sprawiedliwości i wiceszefa sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ma lansować pomysł organizacji Air Show dopiero w 2018 roku z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej