Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Chcą aktywizować seniorów. W telefonie zaufania

piątek, 19 sierpień 2016 17:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Telefon zaufania Caritas Diecezji Radomskiej działa już od kilkunastu lat. Teraz Caritas do pomocy potrzebującym chce włączyć także seniorów po 60-tym roku życia. Chodzi o aktywizowanie osób starszych poprzez wolontariat

 

„Linia braterskich serc” czyli telefon zaufania Diecezji Radomskiej działa już od ponad 15 lat. Wolontariusze dyżurują od poniedziałku do piątku. Każdego dnia dyżur pełnią inni specjaliści. Caritas do tego grona chce zaangażować także seniorów po 60-tym roku życia. Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. - Chcemy włączyć się w politykę senioralną, która jest prowadzona przez ministerstwo. Chcemy pokazać, że osoby po 60-tym roku życia mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Telefon zaufania daje tym osobom możliwość zafunkcjonowania w środowisku i niesienia pomocy – mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas. Każdego dnia dyżurujący odbierają kilkaset telefonów. Sprawy bywają trudne. Dyżury pełnią księża, prawnicy, psycholodzy, policjanci i specjaliści od uzależnień. Osoby, które chcą dołączyć do projektu i zostać wolontariuszami infolinii, nie muszą posiadać wykształcenia ani specjalizacji. - Te osoby zostaną w odpowiedni sposób przeszkolone. Jest szereg spotkań i comiesięcznych szkoleń dla wolontariuszy, którzy nie mają specjalistycznego wykształcenia, terapeutycznego czy prawnego – dodaje ks. Damian Drabikowski. Poza chęcią rozwiązania problemu na Linię Braterskich Serc dzwonią także ci, którzy mają potrzebę zwykłej rozmowy, bo np. doskwiera im samotność. Seniorzy, którzy chcą się włączyć do projektu mogą zgłosić się do Caritas na ul. Kościelną. Każdy kto potrzebuje wsparcia i pomocy może dzwonić pod numer bezpłatnej infolinii 800 311 800.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

  Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Coś dobrego dla bezdomnego

  Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej