Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radom zaświecił na niebiesko

piątek, 03 kwiecień 2015 17:52
Dział: Wiadomości
Autor 

W czwartek wieczorem Radom zaświecił na niebiesko. To symboliczny kolor autyzmu. W ten sposób organizatorzy akcji chcieli zwrócić uwagę na problemy dzieci autystycznych i ich rodziców.

Do akcji Polska na niebiesko przyłączyło się w Radomiu wiele osób, firm i instytucji. Na niebiesko świeciła Łaźnia, Pogotowie Ratunkowe, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Galeria Słoneczna. - To kolor symboliczny, to kolor autyzmy. Chodzi o to, żeby społeczeństwo wiedziało, że jest takie zaburzenie jak autyzm, żeby widziało, czym to się objawia. Rodzicom ktoś czasami mówi, że mają niegrzeczne dziecko, a nie zawsze tak to wygląda, to może być spektrum autyzmu. Chcemy uświadamiać społeczeństwo. Po to jesteśmy – tłumaczy Aneta Stańczyk, współorganizatorka akcji. Akcję wspierali artyści, dziennikarze, ludzie kultury, sportowcy. Dwoił się i troił niezmordowany Michał Budzisz, artysta plastyk. Pomagała zresztą cała ekipa Łaźni. Z dziećmi wspólnie malował wokalista Paweł Mosiołek. Wspierali ją także Szymon Wydra z Carpe Diem oraz Wojtek Owczarek z grypy IRA. - Dzisiaj wszyscy patrzymy na niebiesko. Trzeba pomagać, bo ci ludzie są tego warci – mów Szymon Wydra. - Trzeba czyni dobro. To odruch sera - dodaje Wojtek Owczarek z grupy. IRA. W Galerii Słonecznej, w której odbywał się finał akcji, była wspólna zabawa, malowanie, śpiewanie. - Czarni dzisiaj śpiewali. Czarni potrafią śpiewać – śmieje się Aneta Stańczyk. Sami siatkarze nieco swój udział umniejszali. - Ci co śpiewali, to śpiewali, nie wszyscy znali słowa. Mam nadzieje, że się wszyscy dobrze bawili – Jacek Ratajczak, siatkarz Cerrad Czarnych Radom. Czarni także wspierali akcję Polska na niebiesko. - Dobrze jest wspierać dobry cel. Dla nas przyjemność tu być i pomagać – zapewnia Jacek Ratajczak. Akcja Polska na niebiesko – w tym wypadku Radom na niebiesko – odbyła się w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. - Jak na pierwszą organizację to przerosło nasze wszelki oczekiwania. Odzew ze strony instytucji, mediów był naprawdę duży. Okazuje się że Radom wcale nie jest taki zamknięty. Radom jest gotowy mówić o autyzmie, odkrywać ten inny świat - mówi Aneta Stańczyk. Na zakończenie akcji jej organizatorzy i uczestnicy wypuścili w niebo niebieskie balony. Kolejna akcja za rok.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O autyzmie na niebiesko

  Festyn, występy artystyczne i dużo zabawy. Ale też informacje i spotkania złożyły się na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Radomiu.

 • Polska na Niebiesko. Finał w Radomiu

  W sobotnie popołudnie i wieczór Galeria Słoneczna zaświeciła na niebiesko. Właśnie tam odbył się finał akcji „Polska na Niebiesko”.

 • Radom na niebiesko. Dla autyzmu

  Niebieskie fontanny, niebieski korowód i szkolenie – także w niebieskich barwach. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Kolor niebieski ma dawać nadzieję na lepsze życie osobom chorym i ich rodzinom.

 • Niebieski na deptaku

  Niebiesko zrobiło się we wtorek na deptaku w samo południe. Otwarto tam wystawę dotyczącą autyzmu, którego kolorem jest właśnie niebieski.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej