Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyjątkowy pokaz mody podopiecznych PZ Głuchych

piątek, 03 kwiecień 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Wyjątkowy pokaz mody przygotowali uczestnicy zajęć prowadzonych przez Polski Związek Głuchych. Pokaz zakończył prowadzony od roku projekt edukacyjny.

Rzeczywistość nie rozpieszcza osób niepełnosprawnych. Zwłaszcza finansowo. Nie mogą liczyć na zbyt dużą pomoc. - Jedynie możemy korzystać z dofinansowań do aparatów słuchowych. Od wielu lat nie mamy dofinansowania do zakupu laptopów, a to wielki minus dla naszego stowarzyszenia, bo dla osób głuchych jedyny sposób porozumiewania się to język migowy albo internet – mówi - Ewa Bernat, kier. warsztatów terapii zajęciowej. Dlatego każdy projekt, który uda się pozyskać to duże wsparcie. I szansa na zwiększenie aktywności. - Ten program był realizowany przez Polski Związek Głuchych koło terenowe w Radomiu ze wsparciem środków PFRON. Bierze w nim udział 120 osób – mówi Ewa Bernat. W ramach tego projektu odbywały się zajęcia z pantomimy, komputerów, plastyki, a także zajęcia z psychologiem czy logopedą. Główne cele zostały zrealizowane już w grudniu, a teraz – to podsumowanie całości. - Zrobiliśmy ten pokaz dlatego, że oni chcieli. To, co wspólnie robimy, bardzo ich podbudowuje – uważa Robert Jędrzejczyk, choreograf, który przygotował pokaz. Pokaz składał się z dwóch części – zimowej i, powiedzmy – zabawowej. I spotkał się z bardzo żywą reakcją publiczności. Choć nawet sam jego twórca nie wiedział, co ostatecznie przygotowali jego podopieczni. - Moje tancerki, Marta i Sylwa Wilk, dołożyły starań,dały nam dodatki do tych strojów. Też jestem ciekaw, ja to wyjdzie – mówił przed pokazem Robert Jędrzejczyk. Ogółem w projekcie wzięło udział 120 osób. W pokazie – kilkanaście. Ci najodważniejsi, bo nie jest łatwo przełamywać swoje lęki i swoją nieśmiałość.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Moda z przyszłością? Pokazy w szkole

  Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu przekonuje, że warto zgłębiać wiedzę z zakresu przemysłu mody, bo to może być szansą na twórczą pracę. W szkole odbył się pokaz mody.

 • Filmy w muzeum. Podsumowanie projektu

  Zakończył się program edukacyjny „Historia jakiej nie znacie. Poganie i chrześcijanie”. Efekty można było obejrzeć w środę w muzeum im. Jacka Malczewskiego.

 • Moda to sztuka. Radom Fashion Show 2016

  Aleksandra Jendryka z Katowic wygrała 5. edycję konkursu dla młodych projektantów Radom Fashion Show 2016. Finałowy pokaz odbył się w sobotę przed urzędem miejskim.

 • Moda na deptaku. Radom Fashion Show 2016

  9 kolekcji można będzie obejrzeć na radomskim deptaku podczas tegorocznej edycji Radom Fashion Show. Podczas pokazów mody wystąpi Red Lips.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej