Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wielkanoc dla bezdomnych przygotowana przez Caritas

piątek, 03 kwiecień 2015 17:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Każde święta to trudny czas dla osób bezdomnych. Stracili pracę, dach nad głową, są samotni, często chorzy. Dzięki radomskiej Caritas mają szansę na chociaż namiastkę świątecznej, rodzinnej atmosfery. Teraz razem zasiedli do świątecznego stołu.

Było uroczyście i zgodnie z tradycją. Były serdeczne życzenia i symboliczne dzielenie się jajkiem. - Życzymy sobie, żeby Pan Bóg błogosławił nam w życiu, oby nie zabrakło i nam miłości i cierpliwości. I czego jeszcze? Życia dobrego. Dobrego życia – życzyli sobie uczestnicy spotkania. - Niech dla nich również będą te święta przepełnione ta nadzieją i tą świadomością, że nie są sami, że są inni, którzy w nich cały czas wierzą, którzy cały czas im towarzyszą i chcą, aby i oni zwyciężyli - życzył wszystkim ksiądz Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas. Na tradycyjne wielkanocne śniadanie podano biały barszcz, kiełbasę i jajka. Na wynos był suchy prowiant. Nikt nie wyszedł głodny. Podopieczni doceniają starania pracowników Caritas. Są wdzięczni za wszystko, co dostają i czego doświadczają. - My tutaj jakbyśmy się wszyscy znali. I to jest miłe jak się kogoś widzi, witamy się i tak dalej. I życzymy sobie w takim świątecznym nastroju, żeby dotrwać do tych następnych świąt – mówi jeden z uczestników spotkania. - Byłby człowiek sam jak przysłowiowy kołek w domu, a przychodząc tu po prostu czujemy się jak w rodzinie, a to jest bardzo istotne – dodaje inny. Podczas wielkanocnego śniadania w jadłodajni dla ubogich wydano prawie 300 posiłków. Do jadłodajni dla ubogich, prowadzonej przez Caritas Diecezji Radomskiej, osoby bezdomne przychodzą codziennie. Poza ciepłym posiłkiem mogą liczyć na dobre słowo i wsparcie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej