Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Koncert w rytmie disco. Tłumy na Rynku i udana zbiórka

wtorek, 16 sierpień 2016 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 16 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu disco polo, który odbył się na radomskim rynku. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na poradnię lekarską dla dzieci i młodzieży.

 

To już drugi taki koncert. Pierwszy odbył się rok temu nad zalewem na Borkach. - W tamtym roku był pomysł. Wraz z Bartkiem, liderem zespołu Redoks postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla dzieci – mówi Anna Maria Białkowska, posłanka, współorganizatorka koncertu. W ubiegłym roku koncert miał wesprzeć i rozpropagować pieczę zastępczą. Tym razem dochód z imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie poradni dla dzieci i młodzieży przy ulicy Lekarskiej. - chcemy, żeby dzieci w tych traumatycznych chwilach choroby przechodziły to lżej. Chcemy doposażyć w telewizory, klocki, mebelki, zabawki. Żeby im lżej było przechodzić przez ten trudny etap – tłumaczy Anna M. Białkowska. Zdaniem Mieczysławy Pierzchalskiej-Hebdzyńskiej, nestorki radomskiej pediatrii, takie imprezy są ważne, nie tylko dlatego, że pozwalają zebrać pieniądze. Budują także więzi. - Dzięki takim akcjom pewne sprawy ulegają zmianie, poprawie, jest korzystniejsza relacja lekarz – pacjent – uważa Mieczysława Pierzchalska-Hebdzyńska. Ale zebrane podczas koncertu fundusze też są istotne. Bo dzieci to pacjent szczególny. I choć stan służby zdrowie dziś, a dawniej, to niebo a ziemia, to jednak do ideału jeszcze trochę brakuje. - Pewne sprawy uległy dużej poprawie, ale jeszcze jest dużo do zrobienia – mówi Mieczysława Pierzchalska-Hebdzyńska. Podczas koncertu wystąpiły zespoły Redox, Cassino, Jagoda, Non Stop, Goran i Black&White. Prowadzona była także zbiórka pieniędzy do puszek. Odbyły się także licytacje – m.in. koszulek i piłek z podpisami sportowców. Najdrożej sprzedano piłkę z podpisami reprezentacji Polski. Poszła za tysiąc złotych. Łącznie licytacje i zbiórka przyniosły ponad 16 tys. złotych. Trzy razy więcej, niż rok temu. - Cieszę się, że budzimy rynek, budzimy ludzi, budzimy ich serca. A serca mają wielkie. Gdyby nie oni, nie byłoby tych koncertów – mówi Anna M. Białkowska. Współorganizatorem koncertu był także Bartek Majcher z zespołu Redoks. Bardzo zaangażowały się i bardzo pomagały dwa kluby motocyklowe - Shark Riders oraz Irons. I wiele firm i instytucji. Jak podkreślają organizatorzy, cała organizacja koncertu odbyła się praktycznie za darmo. Pieniądze uzyskane podczas akcji już trafiły na specjalne subkonto szpitala.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Gwiazdy disco polo zagrały dla chorego Szymona

  W piątkowy wieczór radomski klub Strefa G2, gościł znane zespoły disco polo. Masters, D-Bomb, Marcin Siegieńczuk, Defis, Bayerfull, Skaner, Quest i Weekend wystąpili w koncercie charytatywny, z którego dochód został przekazany na leczenie 13-letniego radomianina Szymona.

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej