Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Sprint Air zatrudnia. Kolejny nabór jeszcze w tym roku

sobota, 13 sierpień 2016 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

4 radomianki znalazły pracę jako stewardesy w liniach lotniczych Sprint Air. Przewoźnik nabór kandydatek przeprowadził pod koniec czerwca. Kolejny nabór zapowiadany jest jeszcze w tym roku.

 

Współpraca linii lotniczych Sprint Air z radomskim portem lotniczym układa się bardzo dobrze. Jej owocem są loty z Radomia do Gdańska, Wrocławia, Berlina i Pragi i Lwowa. Rozwijając współpracę z radomskim portem, Sprint Air postanowił poszukać w Radomiu i regionie radomskim kandydatek i kandydatów na stewardesy i stewardów. Nabór odbył się pod koniec czerwca. - Z tego naboru, który się odbył, zostały 4 stewardesy. Wkrótce Sprint Air ma ogłosić w Radomiu kolejny taki nabór – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Wszystkie połączenia z radomskiego lotniska Sprint Air realizuje samolotami Saab 340. Spółka Port Lotniczy Radom prowadzi rozmowy z przewoźnikiem, żeby na dwóch najbardziej obleganych kierunkach czyli do Gdańska i do Lwowa, zamiast Saabów latały samoloty ATR 72-200, posiadające 64 miejsca siedzące. To o 100% więcej niż w samolotach typu Saab.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej