Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Akcja NURD. 800 mandatów

środa, 10 sierpień 2016 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Mazowiecka drogówka przeprowadziła akcję NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). W ubiegłym roku na terenie woj. mazowieckiego zginęło ponad 160 pieszych i rowerzystów.

 

Są takie skrzyżowania i takie przejścia, na których częściej niż gdzie indziej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów. W Radomiu do takich, szczególnie niebezpiecznych miejsc należą przejścia przy skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów i Wernera. Właśnie takie miejsca obserwowała teraz mazowiecka drogówka. 340 policjantów w całym województwie uczestniczyło w działaniach NURD, czyli działaniach związanych z tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. - Dostosowanie się do przepisów prawa i bezpieczne zachowanie w ruchu drogowym powoduje po prostu, że nie będziemy mieć wypadków drogowych z udziałem pieszych. To jest intencja naszych działań – mówi mł. insp. Jacek Mnich, naczelnik WRD KWP w Radomiu Bilans jednego dnia działań mazowieckich policjantów to ponad 800 mandatów. Ale, jak zapewniają policjanci, nie chodzi o ustanawianie rekordów. Bo tu stawką jest ludzkie życie. W ramach akcji policjanci zwracali uwagę na zachowania zarówno kierowców, jak i niechronionych uczestników. Bo często i jedni, i drudzy nie są bez winy. - Piesi wchodzą bezpośrednio pod nadjeżdżające pojazdy nie upewniając się, czy takie wejście nie spowoduje zagrażania i skutków w postaci wypadku, natomiast grzech podstawowy kierowców to nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych – mówi mł. insp. Jacek Mnich. W ubiegłym roku w województwie mazowieckim doszło do ponad 2200 wypadków drogowych. Śmierć poniosło w nich ponad 300 osób. Połowę z nich stanowili niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej