Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Ulica Planty po remoncie

środa, 10 sierpień 2016 15:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 230 tysięcy złotych kosztował remont ulicy Planty. Wymieniono praktycznie wszystko. Prace wykonała firma z Wąchocka.

 

200-metrowy odcinek ulicy Planty od ulicy Kościuszki do ulicy Broni, bardzo się zmienił. - Nasz wykonawca zdjął stare płyty chodnikowe, stare krawężniki i sfrezował starą nawierzchnię jezdni. Teraz chodniki są ułożone z kostki brukowej, a na jezdni jest położony nowy asfalt – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Remont przeprowadziła firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. - Łączny koszt robót to około 228 tysięcy złotych – mówi Dariusz Dębski. Tymczasem Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia przygotowuje się do rewitalizacji Parku Planty. Koszt tej rewitalizacji wyniesie około 800 tysięcy złotych. Prace obejmą wymianę nawierzchni alei głównej, wymianę oświetlenia oraz małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci. Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” ma 3 miesiące na zrealizowanie tej inwestycji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej