Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Porozumienie podpisane. Tym razem bez udziału sądu

piątek, 05 sierpień 2016 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Władze miasta i starostwa powiatowego podpisały porozumienie w sprawie współfinansowania Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Obie strony podkreślają, że osiągnęły kompromis i przypominają, że nie zawsze udało się ten kompromis wypracować bez udziału sądów.

 

 

Porozumienie, które w piątek w siedzibie starostwa powiatowego podpisali prezydent Radomia i starosta radomski to – jak mówili - dokument wypracowany po wielu rozmowach i trudnych negocjacjach. To porozumienie w sprawie współfinansowania Powiatowego Urzędu Pracy. - Udało się nam po wielu miesiącach trudnych negocjacji osiągnąć konsensus – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. W wyniku tego konsensusu miasto przekaże na funkcjonowanie urzędu pracy w Radomiu ponad 7 milionów złotych. To o 200 tysięcy złotych mniej niż chciało starostwo, ale i więcej niż władze Radomia początkowo założyły. Stąd zadowolenie obu stron. - Ta kwota wynika z rzeczywistych kosztów funkcjonowania urzędu pracy. Nie chcemy naciągać miasta. Tylu pieniędzy potrzeba, żeby urząd funkcjonował prawidłowo – dodaje Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Zarówno prezydent, jak i starosta podkreślali, że porozumienie wypracowano na drodze rozmów i negocjacji i przypominali, że z władzami poprzedniej kadencji nie udało się w ten sposób dogadać. - Do tej pory ta współpraca odbywała się inaczej, nie było merytorycznej współpracy. Musieliśmy iść na konfrontację – opowiada Mirosław Ślifirczyk. Chodzi o spór z 2012 roku pomiędzy władzami starostwa, a poprzednimi władzami miasta dotyczący finansowania urzędu pracy. Ówczesne władze Radomia nie chciały dać tyle, ile chciał powiat. Strony nie potrafiły się dogadać. Sprawę rozstrzygnął sąd. - W marcu Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym przyznał rację staroście – przypomina Radosław Witkowski. Urząd pracy finansowany jest z trzech źródeł: Funduszu Pracy, czyli z budżetu państwa, z budżetu miasta i z budżetu starostwa. Zgodnie z ustawą, miasto i starostwo powinny płacić kwoty proporcjonalnie do liczby mieszkańców. W sumie, na roczne funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu przeznaczono tym razem ponad 12 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej