Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Na Ustroniu będą nowe chodniki. Za rok

środa, 03 sierpień 2016 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Dopiero w przyszłym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ustronie” przewiduje generalny remont chodników prowadzących do nowej kładki nad ulicą Osiedlową. Sama kładka jest gotowa, ale trwa jej odbiór techniczny.

 

 

Wybudowana od podstaw kładka dla pieszych nad ulicą Osiedlową jest gotowa od dwóch tygodni. Aktualnie trwa jej odbiór techniczny. Prowadzi go Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Koszt budowy kładki wyniósł ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie stan chodników prowadzących do kładki. Na ich niezbyt estetyczny wygląd zwracają także uwagę w telefonach i mailach do naszej redakcji mieszkańcy Ustronia. - Budowa kładki nie przewidywała także remontu chodnika. Sam chodnik należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”, a nie do miasta – mówi Magdalena Lasota, radna Platformy Obywatelskiej. Za budowę kładki nad ulicą Osiedlową odpowiadała firma Skanska z Warszawy i była to inwestycja miasta. Ale mieszkańcy Ustronia pytają, czy chodniki także będą remontowane. Sprawą zainteresowaliśmy Magdalenę Lasotę, radną z tego okręgu. - Mam już zapewnienie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”, że chodnik będzie wyremontowany – dodaje Magdalena Lasota. Kładka ma być udostępniona pieszym jeszcze w sierpniu. Chodniki natomiast – jak deklaruje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ustronie” - będą remontowane w przyszłym roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

  Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 • Kładka na Szarych Szeregów po kontroli

  Wszystko wskazuje na to, że kładka nad ul. Szarych Szeregów zostanie otwarta jeszcze w styczniu. Dziś odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. O szczegółach mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej