Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Amerykanin walczy o medal dla Radomia

środa, 03 sierpień 2016 15:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Za dwa dni rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Honoru radomskiego sportu będzie bronił…Amerykanin. Niestety, żaden inny zawodnik z Radomia nie potrafił zdobyć olimpijskiego paszportu.

 

 

Pierwszy trening siatkarzy Cerrad Czarnych przed nowym sezonem. Wśród ćwiczących Wojciech Żaliński. Marzył o grze na Igrzyskach Olimpijskich. Nie wyszło, „bieg” po miejsce w reprezentacji Polski zakończył się porażką. Wojciech Żaliński rywalizował z kolegą klubowym Arturem Szalpukiem. Ostatecznie do Rio nie poleciał ani jeden, ani drugi. - Bardzo żałuję, że nie powiodło się Wojtkowi. Uważam, że zasłużył na miejsce w reprezentacji olimpijskiej i jest lepszym zawodnikiem od Bartosza Bednorza – zapewnia Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych.- Mam nadzieję, że potwierdzi to nowy sezon. Do Rio poleciał za to Amerykanin David Smith. W Radomiu nawet jeszcze nie był. Stał się siatkarzem Cerrad Czarnych, ale ze swoją nową drużyną spotka się dopiero po igrzyskach. Z pewnością David Smith nawet nie domyśla się, że jest jedynym radomskim olimpijczykiem. Trener Robert Prygiel też wyglądał na zaskoczonego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Pieniądze na sport talentów

  Urząd Miejski podzielił pieniądze na szkolenie sportowców w kategoriach młodzieżowych. Gmina wyda na ten cel 1 700 000 złotych. To o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

 • Pobiegnie, żeby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Łukasz Pochylski, żołnierz z Radomia chce zdobyć Kryształową Koronę Maratonów Świata. Ten cel radomianin postawił sobie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej