Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Biblioteka na Ustroniu. Otwarcie niedługo

poniedziałek, 01 sierpień 2016 18:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Od roku mieszkańcy Ustronia mają ograniczony dostęp do biblioteki. Czynna jest tam tylko jedna, niewielka filia. Były dwie, ale rok temu większa filia została zalana. Już niebawem sytuacja zmieni się na lepsze.

 

Prace jeszcze trwają, prowadzone są ostanie porządki, trwa układanie książek na półkach. Szykowana jest też niespodzianka na ścianie. O termin uruchomienia nowej biblioteki na Ustroniu pyta sporo mieszkańców. - Mamy bardzo dużo telefonów, pytań - kiedy będzie uruchomiona biblioteka – opowiada Dorota Prawda, kierownik filii nr 1 MBP w Radomiu. Lada moment – odpowiada wicedyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nowa filia mieści się przy ulicy Osiedlowej. Przez ponad rok mieszkańcy Ustronia mieli ograniczony dostęp do wypożyczalni, bo filia numer 14 rok temu została zalana i trzeba była ją zamknąć. - Mieliśmy po zeszłorocznym zalaniu problem na Ustroniu, ale mam już dobrą wiadomość. Pod koniec sierpnia będzie działała już duża, fajna filia na Ustroniu – informuje Agata Morgan, wicedyrektorka MBP w Radomiu. Ta filia będzie dużo większa niż poprzednia. Będzie zresztą połączeniem dwóch miejskich bibliotek. Filii numer 14 i filii numer 1. - Filia numer 1 nie spełniała wymogów dla osób niepełnosprawnych. Nowa biblioteka je spełnia. Mamy platformę do przewożenia niepełnosprawnych więc one swobodnie będą mogły się tu poruszać - mówi Dorota Prawda. Nowa filia zajmuje aż 400 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Czytelnicy będą mogli wybierać z około 20 tysięcy książek i innych publikacji. Będzie tu literatura zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ma to być zresztą nie tylko miejsce, w którym będzie można poczytać i wypożyczać książki. Kierowniczka chce, żeby nowa filia na Ustroniu stała się – jak mówi – małym centrum kultury. - Chcemy, żeby tu funkcjonowała galeria, chcemy uruchomić teatrzyk, współpracować ze szkołami. Pomysłów jest dużo. Brakuje nam jednak jeszcze pieniędzy na te dodatkowe działalności – dodaje Dorota Prawda. Brakuje jeszcze niektórych elementów wyposażenia. Ale te mają dotrzeć niebawem. A na dwóch ścianach w nowej filii powstaje malowidło. Tworzą go dwie studentki wydziału sztuki radomskiego uniwersytetu. Co to będzie? Niespodzianka – mówią zarządzające biblioteką i zapewniają, że w dniu otwarcia także malowidło będzie cieszyło już oczy odwiedzających nową filię.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

  W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 • Radom po deszczu. Nieprzejezdny tunel, ulice pod wodą

  Zalane ulice, piwnice, posesje i pola. Tak wyglądał Radom i powiat radomski po czwartkowej ulewie. Nieprzejezdny był tunel w ul. Grzecznarowskiego. Na ul. Sandomierskiej zalało piwnice. Znów zalana była także ul. Sołtykowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej