Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Kary za opóźnienie przy bulwarach

piątek, 29 lipiec 2016 19:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 32 tysiące złotych kary musiała zapłacić Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji w związku z budową Bulwarów nad Mleczną.

 

Bulwary są gotowe od ponad dwóch miesięcy. Zostały jednak wykonane miesiąc później niż przewidziano to w umowie. Dlatego MZDiK naliczył wykonawcy, czyli radomskiej Spółdzielni Rzemieślniczej „Budowlana” kary finansowe. - Wykonawcy naliczyliśmy łącznie ponad 32 tysiące złotych kary. Są to kary za opóźnienie w robotach, które wynikło z winy wykonawcy. Ta suma została odjęta od kwoty ostatniej faktury, którą wystawił wykonawca – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Bulwary nad Mleczną mają łączną długość ponad 1600 metrów. Bulwar krótszy jest połączeniem ulic Piotrówka i Jaworowej. Dłuższy natomiast stanowi przedłużenie ulicy Odrzańskiej. Cała inwestycja kosztowała około 3,5 miliona złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej