Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Coraz więcej cudzoziemców na Mazowszu

środa, 01 kwiecień 2015 17:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 kwietnia radomska delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego prowadzi kompleksową obsługę cudzoziemców, którzy chcą zalegalizować pobyt.

Cała procedura związana z wydaniem karty pobytu, łącznie z pobraniem odcisków linii papilarnych, może odbywać się w Radomiu. Do tej pory wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy, stały i rezydenta długoterminowego UE można było składać we wszystkich delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Ale żeby dokumenty były kompletne, potrzebne było złożenie odcisku palca w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie. Po odbiór karty pobytu także trzeba było jechać do stolicy. Od połowy zeszłego roku Mazowiecki Urząd Wojewódzki odnotowuje znaczący wzrost wniosków o zezwolenie na pobyt na Mazowszu. To zjawisko ma się nasilać, szczególnie dużo wniosków władze województwa spodziewają się od mieszkańców Ukrainy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

  O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

 • Adam Struzik: Pomysły PiS zaszkodzą Mazowszu

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców województwa mazowieckiego pomysłami innego podziału Mazowsza niż podział statystyczny” - tak marszałek Mazowsza komentuje pomysły nowego podziału kraju.

 • Czym są garus i gagałuchy? Tradycyjne smaki regionu

  Porka bidna, racuchy, garus czy kajmakówka. To tylko niektóre potrawy zaprezentowane podczas podsumowania programu „Mazowiecka Kuźnia Smaków”. Bo trzeba promować nasze dziedzictwo kulinarne – mówią organizatorzy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej