Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

UTH w tym roku nadal bez medycyny

środa, 27 lipiec 2016 18:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie będzie medycyny na radomskim uniwersytecie. Przynajmniej w tym roku. Właśnie zakończył się I etap rekrutacji. Dla chętnych przygotowano 2000 miejsc. Na razie zainteresowanych jest około 1000.

 

Medycyna na radomskim uniwersytecie miała ruszyć już jesienią. Komisja akredytacyjna wydała pozytywną opinię na temat uruchomienia tego kierunku w Radomiu. Kropkę nad i postawić miało już tylko ministerstwo. Resort miał wydać ostateczną decyzją do 15 czerwca. Ministerstwo poprosiło jednak o dodatkowe wyjaśnienia. Czas mija, a decyzji nadal nie ma. - Od tamtej pory cisza. Dzwoniłem wielokrotnie do ministerstwa i uzyskałem informacje, że jest w tym okresie niewielu pracowników i nie mogą jeszcze niczego rozpatrzeć – mówi profesor Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologioczno-Humanistycznego. Ta cisza przesądziła o tym, że medycyny w Radomiu, przynajmniej w tym roku, nie będzie. Na razie studenci mogą aplikować na inne kierunki. Zakończył się właśnie I etap rekrutacji. Jak informują władze uczelni, nabór przebiegał podobnie jak w latach poprzednich. Choć sporo jest jeszcze wolnych miejsc. Przyjętych zostało około 1000 studentów. 1000 miejsc nadal jest wolnych. - Największym zainteresowaniem cieszy się filologia angielska, pedagogika, prawo, ekonomia, kosmetologia. To są te modne kierunki – dodaje rektor UTH. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się kierunki techniczne. 28 lipca na UTH rusza drugi etap rekrutacji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej