Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Filia nieczynna do odwołania. Tymczasowo w piwnicy?

środa, 27 lipiec 2016 17:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Osiedle Gołębiów bez biblioteki. Budynek, w którym od lat mieści się filia biblioteczna kupił od spółdzielni prywatny właściciel i rozpoczął remont. Na razie nie wiadomo czy po zakończeniu prac biblioteka pozostanie w budynku. Władze miasta mają pomysł na tymczasowe umieszczenie filii w wyremontowanej już piwnicy budynku.

 

Filia biblioteczna numer 2 istnieje na Gołębiowie I od 1950 roku. Do niedawna mieściła się na I piętrze budynku przy ul. Zientarskiego. Od początku lipca czytelnicy muszą jednak korzystać z innych bibliotek miejskich, bo na Zientarskiego jest nieczynne. Budynek kupił od Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej prywatny inwestor i rozpoczął tu remont. To cieszy. Modernizacja się przyda, bo filia przy Zientarskiego dawno już stała się reliktem przeszłości. Nie wiadomo jednak czy po zakończonej modernizacji filia będzie się tu nadal znajdowała. Nowi właściciele stawiają nowe warunki, w tym nowe stawki. Rozmowy trwają. - Trwają negocjacje - mówi Agata Morgan, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. - Mam nadzieję, że filia ponownie wróci na Zientarskiego po remoncie. Widać dobrą wolę prezydenta i wolę właścicieli, którzy chcą żebyśmy tam pozostali – dodaje. Na razie filia – o czym informuje kartka na drzwiach wejściowych – nieczynna jest do odwołania. To niedobra informacja dla czytelników z osiedla Gołębiów, którzy muszą teraz korzystać z innych bibliotek. Najbliższa jest na XV-leciu, na ul. Kusocińskiego. - Jeżeli ktoś ma siłę to zapraszam tym bardziej, że na Kusocińskiego jest inny księgozbiór niż na Zientarskiego. Oczywiście książki można zwracać do wszystkich filii, także do siedziby na Piłsudskiego. Zapraszamy – mówi Agata Morgan. Nie wiadomo dokładnie jak długo potrwa remont na Zientarskiego. Na pewno kilka miesięcy. Władze miasta i biblioteki szukają rozwiązania dla czytelników z Gołębiowa. Jest pomysł, żeby tymczasowo i w mniejszym zakresie filia numer 2 funkcjonowała w tym samym budynku, czyli przy Zientarskiego. Ale w wyremontowanej już części. Czyli w piwnicy. - Ta piwnica jest zrobiona fajnie. Ale biblioteka ma swoje wymagania – zwraca uwagę Agata Morgan. - Nie możemy tam dostawić regałów do ścian, bo są rury, jest mniej światła niż na pierwszym piętrze. To jednak piwnica. Mimo wszystko myślę, że to dobre rozwiązanie, jeśli byłoby rozwiązaniem tymczasowym – dodaje wicedyrektor. Jeśli w ogóle do tego dojdzie, filia numer 2 w piwnicy budynku przy ul. Zientarskiego zostanie otwarta w połowie września. Choć o tym jeszcze nie przesądzono. Pewne jest natomiast otwarcie wyczekiwanej bardzo, nowej filii na Ustroniu, na ul. Osiedlowej. Prace adaptacyjne dobiegają końca. Od września biblioteka zostanie udostępniona czytelnikom. Więcej na ten temat powiemy niebawem na naszej antenie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 40 Radomska Wiosna Literacka. Z kryminałem

  W poniedziałek, 24 kwietnia rozpocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku motywem przewodnim będzie literatura kryminalna.

 • Gołębiów I znowu bez biblioteki. Nieczynna do odwołania

  Filia nr 2 biblioteki publicznej ponownie nieczynna. Z informacji na wejściu wynika, że do odwołania. Zamknięcie to wynik remontu – mówi wiceprezydent Radomia. Filia będzie nieczynna przez kilka miesięcy.

 • Zanieczyszczenia w oczku wodnym na Gołębiowie

  Radomska Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sprawdza przyczynę zanieczyszczeń. Sprawą zajmują się także Wodociągi Miejskie.

 • Sienkiewicz nie tylko popularny

  Rozpoczęła się XIII Jesienna Akademia Literatury. Tegoroczny cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcony jest twórczości polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej