Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Nowy park Planty za 800 tysięcy złotych

poniedziałek, 25 lipiec 2016 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 800 tysięcy złotych kosztować będzie rewitalizacja parku Planty. Przetarg na wykonanie prac wygrała radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana”. Prace maja potrwać około 3 miesięcy.

 

Pieniądze na rewitalizację parku Planty pochodzą z budżetu miasta. Magistrat wybrał już firmę, która przeprowadzi prace rewitalizacyjne. Przetarg wygrała radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana”. - Zakres zadania to remont głównej alei. Wymiana nawierzchni na odcinku od ulicy Traugutta do ulicy Sedlaka. Dziś jest tam kilka rodzajów nawierzchni: stary asfalt, płyty betonowe i zniszczona kostka – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Chodzi o odcinek o długości około półtora kilometra. Po remoncie chodnik będzie podzielony na dwie części: dla pieszych i dla rowerzystów. W zakresie tego postępowania była także wymiana małej architektury, czyli ławek i koszy na śmieci. W ciągu głównej alejki pojawią się zielone, podświetlane miejsca – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Wymienione zostanie także oświetlenie w parku. Z sodowego na LED. Więcej będzie także latarni wzdłuż całej alei. Koszt rewitalizacji parku Planty wyniesie blisko 800 tysięcy złotych. Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” będzie miała około 3 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Jak zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak, rewitalizacja parku Planty zakończy się jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Rusza przebudowa parku Michałów

  1 sierpnia rozpocznie się przebudowa parku Michałów. Za prace odpowiedzialne będzie konsorcjum trzech firm z Radomia. Koszt przebudowy to ponad 3,5 miliona złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej