Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Innowacyjny biznes w Radomiu

poniedziałek, 25 lipiec 2016 16:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Odbiorą telefon, zaopiekują się klientem. Moja Recepcja to projekt, który wygrał konkurs na innowacyjne pomysły, współorganizowany przez radomski samorząd. Firma rozpoczyna działalność. Deklaruje chęć zatrudnienia 80 osób.

 

Andrzej Kurzawa wpadł na pomysł „Mojej Recepcji” kiedy był u fryzjera. Jak opowiada, telefon dzwonił, fryzjer musiał przerywać pracę, żeby podnieść słuchawkę, albo decydował się na nie odbieranie połączeń. Takie sytuacje zdarzają się często i to nie tylko u fryzjerów – pomyślał pan Andrzej. - Każdy przedsiębiorca ma klientów, każdy spotyka się z zajętym telefonem. To mogą być stracone pieniądze, stracone projekty - mówi Andrzej Kurzawa. Tak powstała Moja Recepcja. To nowa firma na radomskim rynku, która wygrała konkurs organizowany przez radomski samorząd i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Rok temu zdobyła grant w wysokości 100 tysięcy złotych. Drugie tyle pomysłodawcy projektu pozyskali od prywatnych partnerów. Po roku od przyznania grantu, zaczynają właściwą działalność. - Od przyznania grantu minął rok. Zatem, żeby uruchomić działalność potrzeba kilkunastu miesięcy. To długi proces inwestycyjny. Nie wystarczy kiwnąć palcem, żeby móc zatrudnić dużą liczbę pracowników – zwraca uwagę Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Moja Recepcja ma wypełnić brakującą lukę na rynku – mówią założyciele. Pracownik firmy będzie prowadził recepcję klienta, odbierał za niego telefony. Moja Recepcja to zespół złożony teraz z kilkunastu osób, ale – jak deklarują założyciele – docelowo firma ma mieć 80 pracowników. - To nie będzie call center, nie prowadzimy sprzedaży – zaznacza Andrzej Kurzawa. Władze miasta chcą promować innowacyjną przedsiębiorczość i zapowiadają kolejne konkursy, w których do wygrania będą dotacje na uruchomienie działalności. - Wspólnie ze stowarzyszeniem „Siła w innowacji” pracujemy nad bardziej rozbudowanym projektem, dotyczącym całego miasta – informuje Jerzy Zawodnik. Szczegóły na temat nowego projektu władze miasta mają przedstawić jesienią tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zuza – pierwsza radomianka w Nowym Roku

  Ma 55 centymetrów, waży nieco ponad 3 kilogramy i ma na imię Zuzanna. Przyszła na świat 1 stycznia 2018 roku o godz. 22.25. Zuza jest pierwszą radomianką w Nowym Roku.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Radomscy biznesmeni podsumowują rok. Z zadowoleniem

  To dobry rok dla radomskich przedsiębiorców i wiele wskazuje na to, że lata kolejne także będą przynosiły pozytywne informacje – mówią przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy uczestniczyli w dorocznym, świątecznym spotkaniu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej