Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Umowa zerwana. Zamiast przebudowy będzie remont placu

piątek, 22 lipiec 2016 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Umowa z Embi Architektura zerwana. Embi miała przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy Palcu Jagiellońskiego. Od początku firma miała problemy z wykonaniem zadania.

 

Embi Architektura z opracowaniem dokumentacji zmagała się od listopada 2014 roku. Wówczas firma wygrała przetarg. Złożyła najtańszą ofertę. Zgodnie z umową, Embi miała 11 miesięcy na dostarczenie dokumentacji. Mimo kilkukrotnego przekładania terminów, mimo kar naliczanych za opóźnienia, Embi Architektura do dziś nie udało się opracować dokumentacji. - Kiedy firma wykonawcza zgłosiła wniosek o przedłużenie terminu do końca marca, argumentowała to brakiem uzgodnień z gestorami sieci. Dziś problem pozostaje. Nadal brakuje wielu uzgodnień – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Na początku tego tygodnia Embi Architektura ponownie poprosiła o przedłużenie terminu dostarczenia dokumentacji. Tym razem władze nie zgodziły się na to. Uznały, że Embi nie podoła zadaniu. - Nie chcąc dłużej zwlekać i przeciągać terminów w nieskończoność, podjąłem decyzję o rozwiązaniu umowy z firmą Embi Architektura – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Miejska Pracownia Urbanistyczna otrzymała od magistratu zlecenia opracowania koncepcji remontu Placu Jagiellońskiego. Ta koncepcja będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu. - Zastrzegam, że to będzie remont. Nie będzie on znacząco ingerował w istniejący obszar pomiędzy ulicami Struga, Kelles-Krauza a teatrem. To będzie wymiana nawierzchni, wymiana oświetlenia i małej architektury – wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak. Jak mówi wiceprezydent, remont Placu Jagiellońskiego miałby się odbyć w 2017 roku.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej