Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Kładka jest gotowa. Czeka ją jeszcze odbiór techniczny

środa, 20 lipiec 2016 17:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Gotowa jest już kładka nad ulicą Osiedlową na osiedlu Ustronie. Rozpoczął się jej odbiór techniczny. Dla pieszych kładka zostanie otwarta za kilka tygodni.

 

Za budowę kładki nad ulicą Osiedlową odpowiadała firma Skanska z Warszawy. - Firma Skanska przesłała informację, że jest gotowa do odbioru technicznego, który zostanie przeprowadzony także przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia. W środę rozpoczął się odbiór techniczny kładki. Prowadzi go Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. - Odbiór techniczny jest standardową procedurą w przypadku wszystkich inwestycji, które kończymy. W takim odbiorze biorą udział przedstawiciele MZDiK oraz wykonawcy – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Konstrukcja powstała praktycznie od podstaw. Kładka ma około 3,5 metra szerokości i 25 metrów długości. - To pierwsza kładka tego typu przeznaczona dla osób niepełnosprawnych – dodaje Magdalena Lasota, radna Platformy Obywatelskiej. To, że kładka jest już gotowa nie oznacza, że automatycznie będzie udostępniona dla pieszych. - Proszę mieszkańców jeszcze o chwilę cierpliwości. Zgłaszamy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że kładka jest gotowa do odbiorów. PINB ma teraz 21 dni na odpowiedź i dopuszczenie kładki do użytkowania – wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak. Koszt budowy kładki nad ulicą Osiedlową wyniósł ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. Z nowej kładki cieszą się mieszkańcy choć u niektórych nie ma pełnej radości. W mailu przesłanym do naszej redakcji telewidz zawraca uwagę na złą jakość chodników prowadzących do kładki. Według Dariusza Dębskiego, rzecznika MZDiK, inwestycja dotyczyła tylko budowy samej kładki. Dariusz Dębski zwraca także uwagę na skomplikowane kwestie własnościowe związane z krytykowanymi chodnikami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej