Dzisiaj jest: 2 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Koncerty w Rynku i w muszli. Kto zagra?

środa, 20 lipiec 2016 17:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Tym razem nie na Żeromskiego, a w Rynku będą odbywały się koncerty organizowane przez radomski Amfiteatr. Na imprezy - nie tylko muzyczne - do muszli koncertowej zaprasza także Łaźnia.

 

Spotkajmy się tym razem nie na Żeromskiego, a w Rynku. Organizowane od lat koncerty przez Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w tym roku będą odbywały się w innym miejscu. - Przenosimy się do Rynku, żeby ożywiać to miejsce, ale też z tego względu, że w okolicy Żeromskiego pojawił się nowy obiekt – muszla koncertowa, gdzie odbywają się już różnorodne imprezy – mówi Jerzy Skwarek, wicedyrektor MOK Amfiteatr. W tym roku koncertów w ramach akcji „Spotkajmy się” będzie nieco mniej. Zazwyczaj muzyczne spotkania ruszały już w lipcu. Tym razem imprezy zaplanowano na sierpień. - Będzie troszkę krócej, ale różnorodnie. Zacznie Mezo, znany hiphopowiec, który doskonale porusza się w tym gatunku muzyki – dodaje Jerzy Skwarek. Koncert Mezo odbędzie się 7 sierpnia. W kolejnych tygodniach w Rynku zagra rock'n'rollowy Janek Samołyk. Będzie też lubiana przez mieszkańców gala operetkowo-musicalowa, a na finał wystąpią Ania Rusowicz i Obstawa Prezydenta. Koncerty w Rynku będą odbywały się w niedziele o 19.00. Wstęp wolny. Na muzyczne – i nie tylko – imprezy zaprasza także Łaźnia do wspomnianej już muszli koncertowej w parku Kościuszki. W każdy wtorek odbywają się tu potańcówki z cyklu „Radomski Taniec pod gwiazdami”. W najbliższą niedzielę odbędzie się tu z kolei koncert muzyki hiszpańskiej. - Wystąpi Quatuor Europa. Odbędziemy muzyczną podróż do Hiszpanii. Może uda się też dzięki temu ściągnąć iście hiszpańską pogodę – mówi Adam Miernik z RKŚTiG „Łaźnia”. 26 lipca, czyli we wtorek kolejna potańcówka, ale tym razem połączona z koncertem. O godzinie 17.00 wystąpi zespół Kupalinka, a w sobotę, 30 lipca w muszli usłyszeć będzie można bluesa. - Wystąpi formacja Łukasza Tretera z projektem „Nalepa” - informuje Adam Miernik. Dzień później wystąpi Anna Maria Adamiak z przebojami XX-lecia międzywojennego. W sierpniu w muszli kolejne koncerty. Wystąpią między innymi laureaci tegorocznego turnieju śpiewających poezję. Przez całe wakacje w muszli odbywają się także pokazy filmów w ramach „Radomskiego kina letniego. Już jutro o zmroku będzie można tu obejrzeć „Sherlocka Holmesa”. Wstęp wolny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy – mieszkańcom

  Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

 • Walentynki w Rynku

   

  Pokazy kulinarne, walc zakochanych i romantyczne wycieczki. W niedzielę, 12 lutego odbędą się Walentynki w Rynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej