Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Zamknięty przejazd na ulicy Wjazdowej

poniedziałek, 18 lipiec 2016 18:44
Dział: Wiadomości
Autor 

PKP zamknęły przejazd u zbiegu ulic Wjazdowej i Gajowej. Zamknięcie ma związek z remontem toru linii kolejowej Radom – Tomaszów Mazowiecki.

Zamknięcie przejazdu u zbiegu ulic Wjazdowej i Gajowej nastąpiło w poniedziałek rano. Mimo ustawionych znaków, wielu kierowców jechało na pamięć i napotykało na nieczynny przejazd. Zamknięcie ma związek z remontem fragmentu torów linii kolejowej nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. - Na tym przejeździe kolejowym wymienimy nawierzchnię oraz drogę dojazdową. Dzięki temu wzrośnie poziom bezpieczeństwa w tym miejscu – mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. W związku z zamknięciem przejazdu dla ruchu samochodowego, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu przygotował dwa objazdy. - Jeden został wyznaczony ulicami Wierzbicką, Czarnoleską, Obwodnicą Południową i dalej Grzecznarowskiego oraz Jana Pawła II. Kierowcy mogą także korzystać z drugiego objazdu: ulicami Wierzbicką, 1905 Roku, Grzecznarowskigo i Jana Pawła II – informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Remont fragmentu przejazdu kolejowego na ulicy Wjazdowej nie będzie jedynym jaki PKP PLK przeprowadzą jeszcze w lipcu. - To tylko jeden z elementów przebudowy tej linii kolejowej. Pod koniec miesiąca planujemy remont tak zwanego przejazdu „wierzbickiego”. Tam również zostanie wymieniona nawierzchnia i zostaną poprawione dojazdy do tego przejazdu – dodaje Karol Jakubowski. Utrudnienia w ruchu na ulicach Wjazdowej i Gajowej potrwają do czwartku, 21 lipca do godziny 15.00. MZDiK apeluje do wszystkich kierowców o zachowywanie ostrożności w rejonie przejazdu i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej